Wpis z mikrobloga

Z jakimi kosztami wiązało się wasze wesele? Za talerzyk bez poprawin widzę u mnie usredniajac jakieś 310 zł + napoje, ciasta i alkohol
Jakie są jeszcze "nieoczywiste koszty" i w jakiej kwocie się zamknęliście? Od pandemii to chyba trochę kosmos z kosztami organizacji wesela się robi xd
No i najważniejsze...

ZWRÓCIŁO SIĘ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#wesele #slub #pytanie #pieniadze
  • 27
  • Odpowiedz
@Shatter: teraz raczej ci się nie zwroci

anyway na #!$%@? ci wesele ? dla ciebie czy dla rodziny / matki i ojca "bo tak trzeba"

300 za talerzyk chyba by mnie #!$%@? do reszty, wydać ~200k na jedna noc ( talerzyki, DJeje i masa innych bzdetów jak fotograf, ksiądz etc )
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopowy_brukselek pytanie retoryczne, raczej się nie zwróci, chyba, że masz dofinansowanie od rodziców, albo wybierasz gości z najgrubszym portfelem XD
Raczej chodzi mi o zorientowanie się w finalnym koszcie takiego "typowego wesela na 100 osób", niekoniecznie z fontanna czekolady i tańcami z ogniem
  • Odpowiedz
@Shatter ja liczyłem w 2009 koszty. Mam malutką rodzinę, mama i teściowa coś marudziły na nasze plany więc nam wyszło że lepiej nie robić.
Wyjazd na Mauritius na dwa tygodnie i ślub na plaży wyniósł nas polowe kosztów wesela a było o wiele bardziej interesująco dla nas
  • Odpowiedz
@Shatter: wesele w 2017 na ~120 osób, okolice Warszawy, hotel 4*
garnitur, suknia, dodatki + fryzjer, makijaż, paznokcie itd. - 7400 PLN
obrączki - 1800 PLN
zaproszenia - 800 PLN
formalności i kościół - 1200 PLN
kurs tańca -
  • Odpowiedz
  • 0
@polejpolej: No jak takie koszty miałeś w 2017 to znaczy, że było generalnie na bogato, a raczej takiego wariantu nie przewiduję xD No i w 2024 to pewnie byłoby z 200 xD
  • Odpowiedz
@Shatter: Ja robiłem w 2020 roku na 90 osób, za talerzyk płaciliśmy 210zł, co wydawało nam się cholernie drogo, bo kumpel mając 2 lata wcześniej wesele płacił 160 :D

Całe wesele wyszło nas około 48 tysięcy, ale w tym mieliśmy tydzień przed weselem butelki w ogrodzie u teściów z wielkim namiotem (wypożyczonym od znajomego za free) i cała noc impreza, a po weselu oczywiście poprawiny do odciny.

Mieliśmy "swojski stół" który całkowicie opatrzył teść, do tego wiadomo hehe swojskie nalewki przy tym stole.
Na wódkę wydałem około 5 tysięcy, ale ja kupowałem po 18zł za butelkę 0,5l SASKA, teraz to ceny z
  • Odpowiedz
@Shatter: ty pomyliłem się odnośnie prezentów, zajrzałem właśnie w swój plik i mieliśmy 25k od gości + 10k od moich rodziców więc sporo w sumie XD Ale to 3 lata temu było więc zapomniałem.

Polecam zrobić sobie excel jak ja, mam go nadal na kompie. Używałem go do zapisywania wszystkich kosztów, nawet tych najmniejszych typu winietki itd. W osobnym arkuszu robiłem rozmieszczenie stołów i siedzeń, koszty podzielone na panne młodą
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LZBNZ we mnie są dwa wilki xd jeden by zrobił wesele, chociaż niezbyt lubi się bawić, a drugiemu szkoda pieniędzy na taką imprezę, szczególnie że jak wypisalismy sobie potencjalnych gości to nam wyszło 120-130 osób, a miało być ich niewiele. Duża rodzina XD
Teraz nam najtaniej dali ofertę na 270 a w innej sali 295, ale tu wliczone napoje niegazowane w cenę, w tym pierwszym wariancie bez napojów
Masakra
XD
  • Odpowiedz
@Shatter: Ja jeśli miałbym cofnąć się w czasie i mieć wybór: robić wesele czy nie robić, to na pewno bym zrobił. Nie żałuję tego wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę że mieliśmy super wesele bo wszyscy nadal je wspominają. Do tego mam sporo fajnych zdjęć, powieszone w ramkach na korytarzu, każdy co przyjedzie to zawsze wspomina.

Wiesz, każdy patrzy z innej perspektywy, ja oświadczyłem się w wieku 23 lat i braliśmy
  • Odpowiedz