Wpis z mikrobloga

#youtube
Bardzo się dziwię że tyle ludzi broni #google i YouTube przecież bronicie monopolisty który zarabia miliardy na naszych danych i reklamach które na początku były przed filmem, teraz to reklamy z filmem jak na Polsacie.

YouTube został stworzony aby móc wrzucać treści do internetu za free I dzielić się z innymi. Nie rozumiem o jakim wsparciu twórców mówimy bo jak ktoś chce może wesprzeć na #patronite czy innej platformie twórcę .
Wrzucając muzykę na YouTube to zarabiasz na reklamach mało co, główni zarabiasz na koncertach, płytach czy Spotify.

Argument jeszcze co widziałem za tym YouTube premium to że biedne google musi utrzymywać infrastruktury, no najbogatsza firma świata co wykupuje wszystko co konkuruje z nią: looker, YouTube, ect.

YouTube premium jest to nic innego niż skok na kasę, chyba że ktoś ma argumenty które pozwolą spojrzeć na to inaczej.

Może czas na zakup wersji premium w przeglądarce?

Zapominamy że internet miał być wolny a jest miejscem gdzie większość treści to boty, reklamy.
  • 27
@Nowystaryziel: no ja o tym wiem, ale rozbicie monopolu też może sprawę #!$%@?ć, tak jak to jest teraz z serwisami streamingowymi, na każdym są różne pozycje i jeśli chcesz oglądać swoje ulubione seriale/mecze to musisz płacić kilka subskrypcji, gdzie tutaj opłacasz tylko jedną.
@smalbear: Ma monopol bo ludzie zamiast szukać alternatyw to siedzą na YT XD tak jak fora popadały na rzecz #!$%@? FB, co w tym dziwnego że korpo goli frajerów? Nie ma żadnej konkurencji to się zaczyna wyciskanie chajsu, promowanie patoli i innych raków¯\(ツ)/¯
Zapominamy że internet miał być wolny a jest miejscem gdzie większość treści to boty, reklamy.


@smalbear: problem w tym, że większość użytkowników dzisiejszego youtuba nie może o tym pamiętać bo byli za młodzi ¯\(ツ)/¯
@Variv: WOLNY RYNEK PROWADZI DO MONOPOLI??? XD

Możesz podać jakiś przykład monopolu szkodliwego dla konsumenta bez udziału regulacji państwowych? XD