Wpis z mikrobloga

#zalesie #gielda #nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #patologiazewsi #patologiazmiasta
Kiedys twitter byłspoko portalem ds ekonomicznych a od czasu przejęcia go przez Elona, masa smieci reklamowych, masa na siłę promowanego memowego crapu z jakichś dziwnych portali i do tego często gubi mi posty osób, które followuje...
Zrobił się z tego smietnik

Troche jak z wykopem. Kiedyś fajny portal z ciekawostkami, został stopniowo przekształcony w ujadaczke polityczną z hordami trolii pod patronatem jedynej słusznej opcji a po kilku latach taiego funkcjonowania zamienił się w śmietnik. Ilosć treści interesujących to ułamek tego co było kiedyś. Za to jest masa smieci i masa bełkotu politycznego
  • 4
  • Odpowiedz
  • 4
@wuwuzela1 zacząłem mocniej korzystać z tt z pół roku przed przejęciem i jest to straszne co się stało z tą platformą. Bardzo mocno czuć zmianę w algorytmach, które potrafią ten sam post polecać mi dzien w dzień pod rząd.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1 @mopig zależy co obserwujcie, ja nie widzę problemu z postami a ze spamem pod nimi, tysiące botów na zweryfikowanych kontach postuje spam z generatora, chyba chodzi o nabijanie kasy z reklam. Raczej nie tak to powinno wyglądać.
  • Odpowiedz
  • 2
@Manah ja bym wyróżnił 2 główne problemy. Pierwszy to kasa za wyświetlenia która powoduje tysiące kont generujących shitpost byle złapać zasięgi. Drugi to właśnie zmienienie algorytmu, który zamiast podawać jak najnowsze trendujące treści, robi co chce całkowicie zatracając tą najfajniejsza stronę Twittera.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: No niestety jest tragedia, kiedyś TT był dla mnie podstawowym źródłem informacji o fin, tech i kilku innych sektorach gdzie działam / inwestuje, a obecnie to kopalnia scamu i clickbaitu w najgorszej postaci.
  • Odpowiedz