Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie do publiczności - czekam na decyzję dot. BK w PKO już od 3.5 miesiąca. Zdolność jest, papiery ok, co jakiś czas dostaję info o przejściu kolejnego etapu. Wstępna decyzja finansowa była już w sierpniu, trzy tygodnie temu miałem bankowa inspekcję nieruchomości (wkład własny) i od tego czasu nie mam żadnego info z banku. Wniosek składałem przez doradcę, dlatego nie nam żadnego osobistego kontaktu w banku.
Ktoś może orientuje się czy to był już ostatni etap, albo chociaż jak mogę dowiedzieć się na ile oczekiwania mam się jeszcze nastawiać? Dzwonić na infolinię? Iść do placówki i błagać na kolanach? Trochę gonią mnie już terminy :/
#bezpiecznykredyt #bk2 #kredythipoteczny #kredyt #pko
  • 6
xD oni są qoorva niepoważni, mają 21 dni zgodnie z ustawą. Ciekawe co będzie jak taki szaraczek jak ja powie im że spóźnię się z zapłata raty o 5 miesięcy (,)
Jakim cudem wszyscy to tolerujemy?
@michal-burdzy: W PKO BP o ile kojarze to nie ma zapisu że mają 21 dni na rozpatrzenie wniosku - w mbanku tak to działa. Jeżeli jesteś już po inspekcji nieruchomości to najprawdopodobniej wniosek czeka u analityków - możesz zadzwonić albo podejść do placówki powinni udzielić potrzebnych informacji.

Być może wniosek jest np. niekompletny ale doradca kredytowy nie przekazał ci tych informacji więc to że wniosek był złożony 3.5 miesiąca temu nie
@Jjjablosss to czy bank sobie to wpisze czy nie, to nie ma znaczenia, bo to termin ustawowy. Ale jak banki podchodzą do tego w praktyce - widać powyżej. Wystarczy że poproszą o uzupełnienie czegoś i liczą sobie termin od nowa.
@michal-burdzy: doradca z którym rozmawiałem w poniedziałek mówił że w PKO to nawet do 5 miesięcy... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@twoj_starrry: Ostatnio dostałem decyzję ostateczną w PKO BP po 22 dniach kalendarzowych. Jednocześnie nie zawsze się tak dzieje i termin wydania decyzji w tym banku można określić jako losowy.

W PKO BP o ile kojarze to nie ma zapisu że mają 21 dni na rozpatrzenie wniosku