Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak Kosciol Katolicki patrzy na kogos kto porzucil swoje imie z chrztu (bez formalnej apostazji) i wyjechal za granice, gdzie dolaczyl do lokalnego zwiazku wyznaniowego pod nowym, lokalnym imieniem i zalegalizowal to imie w PL? Czy wedlug Kosciola jestem apostata, czy kims kto nigdy nie byl ochrzczony, czy moze jakims pomiotem Szatana?

#katolicyzm #pytaniedoeksperta #religia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
✨️ Autor wpisu (OP): >chyba jest po prostu protestantem, jakich wielu

@lordgrievous: akurat wyznanie niezwiazane w ogole z chrzescijanstwem

Według kościoła nic się nie zmieniło bo w ich papierach nadal jesteś ochrzczony


@darek-jg: Tyle ze to byl ktos z innym imieniem ochrzczony. I jakbym teraz zlozyl apostazje z tym imieniem to by zapewne sie okazalo ze nie jest to mozliwe bo ktos taki nigdy nie byl ochrzczony? W koncu
✨️ Autor wpisu (OP): >to znaczy, ze przyjąłeś nowe imie typu Mahomet albo Ahmet XD

@Wszystko_albo_nic: to nie jest w ogole zadna abrahamiczna religia

Tylko w tej religii nakazuja apostazje


@Wszystko_albo_nic: w Islandii rejestracja w jednej religii automatycznie apostazjuje w kazdej innej, bo twoj zwiazek wyznaniowy jest przypisany w systemie do twojej kennitali (islandzki NIP/PESEL) i z automatu czesc twojego podatku dochodowego idzie na dziesiecine dla tego zwiazku. Tyle
@mirko_anonim: po krotce, to folkor, a nie chęć wiary i wsparcia duchowego Cię skłoniło do zmiany wyznania plus kierowanie podatkow.
Interesujące przyznam, czemu nie, ale dla mnie to byłoby tylko jak dołączenie się do grupy teatralnej.
Zaraz tu ktoś wyskoczy, ze w kosciele tez jest wiele obrzedow. Według mnie kto jest tam dla samych rytuałów, nie jest osobą wierzacą