Wpis z mikrobloga

Santander zaczął mi liczyć ślad węglowy, nie wiem od kiedy, zauważyłem to dopiero kilka dni temu po aktualizacji apki, dlatego niniejszym pakuję manatki i wynoszę się do innego banku. Nie zawroce Wisły kijem, ale będę walczył z tym chorym procederem jak tylko moje skromne możliwości pozwalają, ale najpierw specjalnie przeleję po scashowaniu na konto Santander wszystkie środki ze wszystkich rachunków inwestycyjnych, a to jest siedmiocyfrowa suma i potem oświadczę im, że się zawijam, żeby im gul skoczył, bo pewnie ktoś się ze mną skontaktuje w tej sprawie skąd ta decyzja, bo kumpel mial tylko 200 k na koncie w innym banku i ostatnio ktoś się z nim kontaktował od zamożnych klientów. Jeśli ktoś zapyta o powód to powiem, że powodem jest to naliczanie śladu węglowego i nie aprobuje takich praktyk. I tak jestem malutki i pewnie będą mieli to gdzieś, ale ludzie się może pobudzą wreszcie jak tak dalej będą robić.

Druga kwestia, że jak jadę gdzieś do wpłatomatu czy bankomatu Santandera w swoim mieście to czesciej nie działa niż działa i w większości przypadków są jakieś problemy. Niedawno znajomy chciał wypłacić kasę z bankomatu, a miał tam dużo nazbierane, bo piwniczniakuje u rodziców oszczędza od lat i zablokowało mu konto.

Za bardzo urośli i trzeba ich utemperować. Oswajają ludzi z tym, że mają sobie wybić z głowy korzystanie z gotówki? Nie toleruję takiego czegoś.

#santander #banki #sladweglowy #bankowosc #prawo #teoriespiskowe #agenda2030 #fitfor55 #klausschwab #szury #gielda #inwestowanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: to fakt, określenie ślad węglowy szkodzi tylko wizerunkowi idei dbania o środowisko. Wymyślono to na potrzeby kampanii chyba bp i czasem się zastanawiam czy nie celowo aby robić złą reklamę prawdziwej ekologii
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: ING tez wprowadzil dla firm. bodajze na facebooku sie tlumaczyli pod komentarzami ludzi ze jest to na zapotrzebowanie firm (bo niby zagraniczni klienci oczekuja ze firmy beda obliczac swoj slad weglowy)
  • Odpowiedz
  • 2
@Ynfluencer 200k cebulionow I sie kontaktowal od "zamoznych klientów"... nie, nie od zamożnych, ale od tych co dużo płacili do banku za obsługę w marżach i odsetkach o kredytów.
  • Odpowiedz