Wpis z mikrobloga

Na głównej jest fajny wykop o wzorowym zachowaniu Czech w walce z inflacją: https://wykop.pl/link/7262417/czechy-robily-wszystko-czego-chcieli-wykopowi-fachowcy i efektach tegoż.

To przy okazji przypominajka, kto jest lepszym specem: Glapiński czy Tyrowicz

Prognoza z lutego 2023:

Glapinski 6%
Tyrowicz 10%

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#gospodarka #ekonomia #inflacja #stopyprocentowe #glapinski #tyrowicz
dodo_ - Na głównej jest fajny wykop o wzorowym zachowaniu Czech w walce z inflacją: h...

źródło: glapinski-masakruje-tyrowicz

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@dodo_: prawilnie przypominam, że pisowcy robiły taką samą kampanię sukcesu na wykopie, kiedy latem spadły kursy walut by potem wybić i znów spaść (ale tutaj mamy pewnie efekt napływu kapitału po spuszczeniu w klblu pisu). Będzie odbicie w I kwartale 2024 a może nawet w grudniu br. Poza tym Glapa to Glapa, zobaczymy czy czegoś nie #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 1
> Będzie odbicie w I kwartale 2024 a może nawet w grudniu br.


@gupio: Nie będzie bo ceny energii spadły i już nie rosną. A i postpandemiczne łańcuchy już się dawno odblokowały. Nie ma już powodów do inflacji.

Ale oczywiście czas zweryfikuje. Jedyne co może zmienić sytuację to nowa wojna/pandemia lub coś podobnego. Na grudzień Glapcio wyjdzie zwycięsko. Ja jeszcze czekam na kwiecień na 3%.
  • Odpowiedz
W lutym #inflacja CPI w Polsce 🇵🇱 spadła do 2,8% R/R 📉💪(prognoza: 3,2%) i była najniższa od lutego 2021 roku.


@dodo_: ale ja właśnie krytykowałem wizje wielkiego odbicia inflacji tzw "drugiej fali". Było jasne, że spadnie, bo wskaźnik jest liczony rok do roku.
  • Odpowiedz