Wpis z mikrobloga

Hej, macie może do polecenia księgową, najlepiej taką, z której usług aktualnie korzystacie? Najlepiej jakby to była księgowa, nie biuro rachunkowe. Męczy mnie już nieosiągalność mojej, dzwonię bardzo rzadko żeby zapytać o coś, a kobieta nawet nie raczy oddzwonić, już nie mówiąc o odbieraniu. Najlepiej #warszawa, działalność jednoosobowa.

#ksiegowosc #programista15k
  • 7
@tmk_w: po co dzwonisz do księgowej? prowadzę dwie działalności już 8 lat i nie potrzebowałem praktycznie w ogóle kontaktować się z księgową, korzystam z ifirma i po prostu co miesiąc wgrywam do panelu swoje dokumenty z danego miesiąca.

dzwonić chyba nigdy nie dzwoniłem, ale jak pisałem maile to szybko odpowiadała i jak coś było nie tak to dzwoniła do mnie
  • 1
Ostatnio chociażby po to żeby zapytać jak najlepiej podatkowo wyprowadzić samochód z majątku firmy i go sprzedać. Wolę o pewne rzeczy pytać telefonicznie, niż mailowo.
@tmk_w to raz na jakiś czas idziesz do doradcy podatkowego. Księgowa jest żeby księgować, czyli weryfikuje czy dokumenty są poprawne i prowadzi księgi, nie jest od strategii na temat tego jaką formę opodatkowania wybrać itp
  • 0
@zibizz1: Bzdura, nikt nie wymaga od księgowej doradztwa podatkowego, ale ze względu na znajomość przepisów prawnych i doświadczenie w prowadzeniu księgowości dla X działalności, może pewne rozwiązania odradzić lub podpowiedzieć. Nikt nic nie pisał o doradztwie w sprawie wyboru odpowiedniej formy opodatkowania.
@tmk_w sam przed chwilą napisałeś że oczekujesz doradztwa podatkowego od księgowej(jak najlepiej podatkowo wyprowadzić auto z majątku firmy). Ja zdaje sobie sprawę że księgowy to najczęściej wie, jaką formę opodatkowania wybrać też wie. Tylko często księgowy działa tak żeby mu było wygodnie a nie tak żeby jego klient zapłacił jak najmniej podatku i ZUSu
@tmk_w: taką rzecz raczej w ifirma raczej załatwisz, choć pewnie zależy od księgowej jaka zostanie przydzielona, bo to jednak jest doradztwo podatkowe i księgowe chyba takich usług świadczyć nie mogą. za różnicę w cenie pomiędzy księgowością online a offline pewnie będziesz mógł iść do prawdziwego doradcy ;)