Wpis z mikrobloga

Szybki pomysł, glownie zmniejszenie zuzycia pradu i grzania sie bez sensu: przesiadka z
- I3-10100F (z rx480 ktory sie w zasadzie nudzi)
Na
- Amd 5-3600, plyta B450 jakas najtansza (nadal z rx480)
Lub
- Amd 5600G plyta wypasniejsza B450 ktora to obsluguje lub coś na B550? (i uzywanie grafiki zintegrowanej)

Ddr4 32G, dysk M.2 itd pozostaje to samo.

Zastosowanie - pakiet biurowy, yt, netflix, dzieciaki roblox minecraft... Czyli (chyba) do tego wssystkiego zintegrowane gpu powinno spokojnie wystarczyć

#komputery #pcmasterrace
  • 7
@hrumque: Z tych 3 wybór to bramka nr 3, wcale to nie takie słabe biurowce bo na tym puszczam openai/whisper :) Jeśli szukasz more power to amd niestety w idle zużycie energi będzie podobne 30W ta i3 intel vs 25-28W amd r5 5600G także nie wiem czy jest sens pompować kasę skoro nie zaoszczędzisz.
@cysiekw: O tyle energetycznie bym oszczędził, że RX480 w idle wciąga mi z 20W conajmniej - mimo UV zrobionego. W każdym razie cały goły komp w idle wciąga mi 48-55W (bez gpu odpalony), a z RXem poniżej 75-80W nie schodzi, choćby nic nie robił, a odpalenie netflixa to już 130-150W skacze. Może tu kwestia też sprzętowego wsparcia dekodowania takiego lub innego, i liczyłem że na 5600G będzie to bardziej "w tle