Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że miałem nieco większe oczekiwania co do tej kontrofensywy. Jeśli nie nastąpi jakiś nagły przełom na Listopad, to znowu czeka nas walka pozycyjna przez całą zimę i kolejna możliwość kontrofensywy dopiero na wiosnę po roztopach. Nie jest to dobra wiadomość dla nikogo bo ta wojna i tak już męczy obie strony i może się z tego zrobić wieloletni konflikt. Ewentualnie skończy się na jakimś porozumieniu i za 10 lat mamy wojnę od nowa. Jak dla mnie zachód rzeczywiście powinien szybciej dostarczyć te samoloty i jakiś sprzęt do odminowywania pól bo inaczej ciężko będzie Ukrainie przełamać rosyjskie umocnienia. No chyba, że zachód celowo chce przeciągać wojnę, jak najdłużej bo w Rosje to też uderza.

#wojna #rosja #ukraina
Pobierz Al-3_x - Muszę przyznać, że miałem nieco większe oczekiwania co do tej kontrofensywy....
źródło: rggr
  • 4
@Al-3_x: Ale Stanom chodzi właśnie o to żeby to był długi konflikt. Chiny mają widzieć to ku przestrodze, że mniejszy kraj potrafi się długo bronić przy stosunkowo niewielkim wsparciu Stanów (W porównaniu z ich własnym budżetem na armię). Chiny mają cały czas mieć to z tylu głowy zanim zaatakują Taiwan i to ma być przestroga żeby nie wtopily jak rosja.
@leito08: co to ma do rzeczy? Rosja była uznawana za mającą bezwzględną przewagę potencjału zbrojnego nad Ukrainą tak jak uznaje się że Chiny mają przewagę militarną nad Taiwanem.gdzie ja porównuje Chiny bezpośrednio do Rosji? Ponadto, wniosek który napisałem wyżej nie jest mój tylko Marka Budzisza, którego szanuję za trafne analizy geopolityczne sytuacji w duchu realpolitik a nie jakichś medialnych mrzonek. Możesz się z tym wnioskiem nie zgadzać, twoje prawo. Dla mnie