Wpis z mikrobloga

Czy ktoś posiadający Samsung Galaxy S23 może napisać, czy w swoim egzemplarzu spotkał się z tzw efektem banana blur na zdjęciach, który podobno jest najczęściej widoczny na zdjęciach dokumentów?

Chciałbym kupić S23 (tylko ta wersja wchodzi w grę, gdyż zależy mi na kompaktowym flagowcu) jednak od telefonu za taką cenę odstrasza mnie efekt rozmycia na niektórych zdjęciach (widoczny na poniższym zdjęciu oraz w linku do reddita). Tyle że podobno efekt nie jest widoczny na wszystkich telefonach. Podobno efekt jest najbardziej widoczny, gdy zdjęcie zostanie wykonane z bliskiej odległości, więc rozwiązaniem problemu może być zrobienie zdjęcia z dalszego dystansu, chociaż jak dla mnie może być to czasami trochę irytujące.

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z Was ma podobny problem, w komentarzu wrzucę nawet zdjęcie przykładowego tekstu i w sumie można zrobić zdjęcie i wrzucić na wykop żeby pokazać, czy ten efekt występuje.

link do reddita z innym zdjęciem pokazującym problem:
https://www.reddit.com/media?url=https%3A%2F%2Fi.redd.it%2Fis-the-s23-ultra-also-affected-by-bananagate-v0-nhmva3fbr6sa1.jpg%3Fwidth%3D4000%26format%3Dpjpg%26auto%3Dwebp%26s%3D6ec31d8687216e59e280cffb7edd92ffd64d9869

#samsung #telefony #smartfon #s23 #galaxy #android
maciorqa - Czy ktoś posiadający Samsung Galaxy S23 może napisać, czy w swoim egzempla...

źródło: true

Pobierz
  • 17
@maciorqa: właśnie ta wada mnie odrzuciła od tego modelu, trzy egzemplarze jakie sprawdzałem na wystawce w marketach miały ten problem, na pepperze ktoś ładny przykład wrzucił. Jeśli ktoś nie robi zdjęć detali lub skanów dokumentów to może i z tym żyć ale za tą kwotę sprzęt powinien być bez wad.
  • 0
@siejeje: O, dzięki wielkie, czyli jednak wada nadal występuje, trochę szkoda, bo S23 jest dla mnie flagowcem niemal idealnym. :/

Trochę jestem zdziwiony, że Samsung przed produkcją S23 nie przetestował aparatu, aby wykryć tę wadę i ją wyeliminować.
@maciorqa: Mam ten telefon od kilku dni. Tak samo a nawet bardziej rozmazywał Pixel 4a. Na zdjęciu kartki A4 robionym głównym obiektywem jest delikatne rozmycie ale nie na tyle żeby nie dało się odczytać treści. Przy robieniu zdjęcia kartce obiektywem x3 problemu nie ma wcale. Zdjęcia z daleka wychodzą normalne. Ogólnie telefon petarda, udało się kupić z kodami promocyjnym i zwrotem starego telefonu za 2600 zł i za taką kwotę polecam
  • 0
@pppiotr: A chciałoby Ci się wrzucić zdjęcie dokumentu/ekranu monitora z jakimś tekstem?

Dodatkowo czy Twoim zdaniem ten sam "bug" pojawia się na zdjęciach nie-dokumentów, które też są robione z bliska? Np zrobiłbym zdjęcie psa z bliskiej odległości i też byłoby to rozmycie, ale jakbym oddalił telefon, to już byłoby ok?
  • 0
@pppiotr: Dzięki, na tych zdjęciach faktycznie ledwo co widać ten problem. No to może po premierze S24, jak S23 stanieje, to jeszcze raz przemyślę zakup S23. Dzięki wielkie.
@maciorqa: Chyba nadal jest ta promocja z odkupem. Mi po oddaniu Pixela 4a wyjdzie S23 w okolicach 2600 zł. Za tą cenę naprawdę polecam. Odkup + kod 7% z Samsung members + kod 3% za opuszczenie koszyka w oficjalnym sklepie samsung + kod -200 zł od konsultanta jak napisałem na czacie że chcę oddać stary telefon. Wyszło mi na fakturze 2 866,24 zł i mają jeszcze oddać 277 zł za Pixela.
@maciorqa: Mam S23 od miesiąca. Wiedziałem o tej wadzie i mimo to kupiłem. Drugi raz bym tego nie zrobił. Wszystko mi pasuje w tym telefonie oprócz jednej rzeczy która mnie wnerwia niemiłosiernie. To ten aparat. Często robię zdjęcia samochodom w skali 1/18 i nie mogę zrobić dobrych ostrych zdjęć. Dzisiaj wyciągnąłem z szafki kilkuletniego P30 Pro i bije na głowę S23...
  • 0
@Hartge: Tutaj masz zdjęcie z peppera, o którym wspomniał jeden z mirków wyżej w komentarzach. Czyli jednak dobrze, że wstrzymałem się z zakupem. Mimo wszystko nadal nie ogarniam, jakim cudem Samsung, który produkuje smartfony od ponad 10 lat, mógł odwalić taką fuszerkę i nie przetestował aparatu przed produkcją telefonu.
maciorqa - @Hartge: Tutaj masz zdjęcie z peppera, o którym wspomniał jeden z mirków w...

źródło: 15737173_1

Pobierz