Wpis z mikrobloga

@lukratywny:

Specjaliści zalecają 3-4 posiłki dziennie

Mit. Co więcej, żeby metabolizm spadł trzeba nie jeść 3 dni.
Pamiętam też jakiś odcinek 600lb life gdzie dr Nowzaradan wyśmiał taką dietę i stwierdził że człowiek jest stworzony do jedzenia 1-2 posiłków, max 3 w ciągu dnia.
@lukratywny ja jestem na w sumie można powiedzieć ekstremalnej diecie omad od pół roku, schudłem że aż znajomi niedowierzają a do tego robię formę życia, wiadomo coś tam mięśnia spaliłem jak to na każdej diecie redukcyjnej ale czy jakoś więcej niż powinienem? Nie powiedziałbym a nawet wydaje mi się że mam jak na ten okres czasu nieco ponadprzeciętne wyniki. Wszystko dokumentuje na mirko.
@lukratywny:

W taki sposób, ze może nastąpić na tym OMAD taki efekt, ze ktoś z zegarkiem w ręki czeka na tą 18:00 i się nakręca na to jedzenie, to już wstęp do zaburzeń odżywiania i budowania złych relacji z jedzeniem. Jak u kogoś na redukcji spadnie dodatkowo juz leptyna, no to nawet ten OMAD nie ukoi głodu i często może jechać ponad zamierzoną kalorykę. Dodatkowo to nie są systemu, które większość
@Kasahara ja jestem na omad i to samo uważam, dieta musi być taka, żeby była łatwa do utrzymania. Jak ktoś że sobą walczy i liczy na silną wolę, że jak dostatecznie długo będzie się zmuszał do określonego jedzenie, to niestety ale tak nie będzie i każdy prędzej czy później pęknie. Lepsza dieta z gorszymi efektami która jest się w stanie utrzymać, niż najlepsza dieta na papierze, którą pieprzniesz po miesiącu.
@lukratywny: Jeśli OMAD jest stosowany w diecie keto to raczej nie ma problemu z jakimiś zaburzeniami odżywiania, bo człowiek wcale nie czeka na ten jeden posiłek jak na zbawienie. W ketozie po prostu nie jest się głodnym do tej 17-18 kiedy zjadaa się posiłek.

Dla sportowców intensywnie trenujących omad zawsze będzie zły bo zwyczajnie nie da się dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii. omad jest do odchudzania.

Zresztą omad jest tak zdrowy, jak
@Dumpster

Dla sportowców intensywnie trenujących omad zawsze będzie zły bo zwyczajnie nie da się dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii.


No nie wiem ja się muszę na redukcji trochę gimnastykować nad tymi posiłkami żeby nie przewalić makro, generalnie nie widzę problemu żeby walnąć 4, 5k kcal nawet w jednym posiłku. Teraz sobie eksperymentuję z ciastkami z masła, migdałów, orzechów ziemnych i odżywki białkowej, do tego jakiś sezam albo czekolada 100%. Jedno takie ciasteczko to