Wpis z mikrobloga

@cinek66:
1000 w pola od portów

lan host -> komputer na który chcesz port przekierować. najpewniej pyta o ip a nie nazwę (jak nie wiesz jakie masz ip na kompie to w cmd -> ipconfig).
tylko miej to ip statycznie przypisane

wan host ip zostaw jak jest

nazwa cokolwiek
@10129: hmm port checker nadal pokazuje że port jest zablokowany. Znając życie to coś źle zrobiłem

Może jeszcze mniej więcej zobrazuje jak to wygląda: jest router od ISP (do którego wchodzi światłowód) -> z niego wychodzi kabel który idzie do mojego routera -> potem idzie kabel do PC

Na tym moim routerze jest " WAN IP: 192.168.1.2 " i te IP wpisałem w "LAN Host" w tym pierwszym routerze
czyli coś w stylu:
1. na routerze operatora przekierować porty na zewnętrzne ip(to które widzi router 1) Twojego routera
2. przekierować porty z Twojego routera na Twój komputer
@cinek66:
@10129: już ogarnąłem, właśnie miałem pisać. W tym pierwszym routerze (operatora) dodałem ten mój router do DMZ. Wszystko pięknie działa, dzięki!
@cinek66: Chyba widzę co robisz. Powiedziałeś że masz router operatora i własny router.

Kwestia jest taka że to router operatora jest bramą pomiędzy domem a siecią operatora, i to tam powinieneś przekierować ten port, a nie na tym drugim routerze.

i DMZ nie powinno się nigdy włączać na tym wyjściowym routerze bo wtedy otwierasz cały router na świat, i nikt w warunkach domowych tego nie powinien robić.

Porty powinno się przekierowywać
@cinek66: Czekaj czekaj, po kolei. Na którym routerze teraz dziubiesz? Swoim czy operatora? Bo teraz musisz dziubać na tym od operatora i dobrze by było gdybyś pokazał jak to na nim wygląda bo każdy router ma inny interfejs.
@cinek66: A dobra, to teraz tak. Odpal sobie na kompie cmd i wpisz ipconfig i któryś interfejs powinien mieć przydzielony adres lokalny w podsieci 192.168.1.0. Bo trzeba wiedzieć jaki jest adres IP urządzenia które chcesz otworzyć.

A, i warto wejść w ustawienia routera i ustawić ten adres w DHCP na stały. Nie wiem czy w Twojej konfiguracji za DHCP robi ten od operatora czy ten własny. Ale to potem, na razie
@cinek66: No to nazwa jest do identyfikacji, wpisz nazwę gry. Protokół UDP, zakres WAN zostawiasz jak jest powinno zadziałać, LAN Host 192.168.2.111, i wszystkie cztery pola wybrany port.

I taka ważna kwestia: jak będziesz robić test portu, to gra musi chodzić, bo test powie że port jest otwarty tylko wtedy jak natrafi na coś za tym portem.

Tak dla wyjaśnienia dlaczego są dwa pola w dwie strony: możesz zrobić tak że
@cinek66: To trochę dziwne, bo i na FunBoxie i na Mikrotiku muszę nakierować na urządzenie na którym jest dana usługa. Chyba że nakierowujesz na ten drugi router i ten jakoś tam to ogarnia dalej, bo u mnie MikroTik jest główną bramą a tuż za nim ONT.