Wpis z mikrobloga

Nie da się nie zauważyć hipokryzji Unii Europejskiej oraz USA. Szczególnie od czasów koronaświra.
To gadanie o solidarności, te pompatyczne przemowy o prawach mniejszości, o wolności jednostek itp. Potem wojna na Ukrainie i wielkie larum w mediach po atakach na cywili. Później wspólne ogłoszenie przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu aresztowania Putina za zbrodnie wojenne. Wywiady BBC z premierem RPA gdzie brytyjski dziennikarz pyta "jak Putin tu przyleci za tydzień, to go aresztujecie?".
Teraz mamy jawne mordowanie cywili 24/7 wszystko na żywo w 4k, liczne zbrodnie wojenne (zresztą od lat), a ci sami "wielce zatroskani losem świata" liderzy lecą do Izraela i ustawiają się w kolejce by się pochylić i pocałować rękę Netanyahu - przysięgając mu wierność i dożywotnie wsparcie. Blinken dzwoni do Katarczyków żeby wyłączyli Al-Jazeere bo za dużo transmitują NSFW do świata. Gdy to nie wychodzi jawnie atakują domy dziennikarzy.
USA i Europa już nigdy nie będzie mogła moralizować świata. Nasz śmieszny kraj, zawsze taki wrażliwy na niesprawiedliwości innych - słynny polski mesjanizm - coś cicho ostatnio. Wyjątkowo po złej stronie historii. Świat zachodni przegrywa wizerunkowo na każdym polu. Tragikomedia.

#zalesie #izrael #wojna
  • 18
@Nie_bo_ty: Nie chcę niczego sugerować, ale w sprawiedliwości nie chodzi o sprawiedliwość a w moralności o moralność.

Świat polityki zachodniej zręcznie dostosowuje pojęcia do aktualnych potrzeb tak, abyśmy zawsze byli po właściwej stronie.
I jest to dobre.
Dobre jest też rozchwianie poparcia wśród polityków i obywateli. W razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji można natychmiast zmienić narracje, dając dojść do głosu wczorajszemu przeciwnikowi. Oczywiście w drodze demokratycznej debaty.

Jak na razie Izrael nie
@Nie_bo_ty: żydzi źli bo coś tam coś tam, kozojeby z hamasu zrobili klasyczne fuck around fiind out i mam nadzieję że w końcu ktoś zrobi porządek z tą organizacją terrorystyczną co najbardziej pomoże samym palestyńczykom wtłoczonym w rolę zakładnikom tej organizacji.
@Nie_bo_ty: I to się ceni. Ten głos będzie bardzo potrzebny, ale dopiero po tym, czego Izrael chciałby dokonać w Strefie Gazy. 
Wjedziemy na rumaku moralności, a Izrael zostanie na lata z łatką zbrodniarza wojennego.
@wonsz337 Jakieś szacunki mówily o 30tys. Członków Hamasu. Nie wiem, czy likwidacja Hamasu będzie w ogóle mozliwa bez stacjonowania IDF w Gazie, a na to podobno Żydzi nie mają chęci. Już kiedyś się z niej wycofali.
@wonsz337 I z drugiej strony to oni chyba po prostu nie mają żadnej alternatywy. Władze Fatahu uznają za zdrajców, a Hamas działa. Ostatnio gadalem z Palestynka mieszkająca w Izraelu I powiedziała mi, że nie uznaje ich za terrorystów.
@wonsz337: Dla nas może i tak. Oni po prostu się bronią i oczekują na wyzwolenie. i jak to mi napisała: każda okupacja kiedyś się kończy. Tylko tak się zastanawiam, czy aby na pewno 2mln żydowskim arabom będzie się żyło lepiej w nowym państwie wolnym od Żydów?