Wpis z mikrobloga

Róbcie #pozwolenienabron !

Swoje zrobiłem dwa lata temu prowadzony elegancko za rączkę przez #braterstwo. I polecam tych państwa serdecznie. Do dziś jestem dumnym zawodnikiem KS Amator Wrocław, choć mieszkam w Krakowie :).

Mimo, że było to pisane wiele razy, myślę że warto przypominać tym, którzy nie wiedzą: zrobienie sportowego pozwolenia w Polsce jest łatwiejsze niż się powszechnie sądzi, a sam proces trudnością i kosztami można porównać do robienia prawa jazdy.

Od tamtej pory zaopatrzyłem się w minimalną ilość zabawek i regularnie staram się ich używać. Czasem zdarza mi się też zabrać ze sobą na strzelanie najstarszą córkę albo #rozowypasek.

Polecam wszystkim wybrać się na strzelnicę, nawet jeśli nie mieliście z bronią do tej pory nic wspólnego. Strzelanie, oprócz tego czym jest ze swojej istoty, to także wspaniały sposób na relaks i oczyszczenie głowy. Kiedy stajecie z załadowanym pistoletem lub karabinem na linii strzału, cały świat przestaje istnieć. Jesteś tylko Ty, i cel. Całe skupienie koncentruje się na oddechu, postawie, obsłudze broni. Godzina strzelania mija jak pięć minut i zapewniam – nie będziecie przez tę godzinę pamiętali o żadnych swoich problemach. Z trudem będziecie sobie mogli przypomnieć, o czym przez ten czas myśleliście.

Człowiek z bronią staje się też bardziej rozsądny, dojrzały i praworządny. Od kiedy mam w domu pełną szafę, nawet mi przez głowę nie przejdzie wypić choć p--o jeśli wiem że mam jechać samochodem. Ani myślę szukać gdziekolwiek zwady. Nawet zauważyłem że jeżdżę bardziej przepisowo. Każde kłopoty i potencjalny konflikt z prawem to przecież dodatkowo ryzyko odebrania pozwolenia. Wiem, że podobnie to działa na innych strzelców. Choćby z tego powodu uważam że państwo powinno promować posiadanie broni wśród obywateli i sądzę że to skandal, iż tego nie robi.

Strzelajcie zatem chłopaki i dziewczyny, lewaki i prawaki, młodzi, oraz ci w średnim wieku – powiadam Wam - do broni! :)

#strzelectwo #bron
reventon - Róbcie #pozwolenienabron !

Swoje zrobiłem dwa lata temu prowadzony elegan...

źródło: glock

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nawet mi przez głowę nie przejdzie wypić choć p--o jeśli wiem że mam jechać samochodem


@reventon: trochę martwi, że wcześniej tak nie myślałeś
  • Odpowiedz
@reventon
Znajomi mnie kiedyś namawiali. Jednak myśl broni mnie przeraża. Hałas i myśl że jednak jest to narzędzie śmiercionośne i stworzone tylko w tym celu.

Po prostu nie.

Jest to nawet trochę dziwne, bo z wiatrówki to już strzelać lubię, na kompie setki godzin w FPSy. A normalna prawdziwa b--ń? Po prostu mnie odrzuca.
  • Odpowiedz
  • 1
@TypoweKontoDoPrzegladaniaWPracy:

mam w głowie ciagle myśl ze jak się coś w kraju zesta to osoby z pozwoleniem na b--ń będą miały priorytetowa kolejkę w WKU ( ͡° ʖ̯ ͡°)


gdzieś słyszałem takie zdanie, że umiejętność obsługi broni to nie jest tak skomplikowana i trudna do nauczenia kompetencja która mogłaby o tym decydowac. wojsku potrzebni są specjaliści a nie ludzie którzy umieją złożyć Glocka.
  • Odpowiedz
@reventon miałem się wziąć za robienie tylko trochę brak czasu. Poza tym jak zrobisz uprawnienia to trzeba odnawiać pozwolenie, robic jakies badania ponownie? Psy mogą wpaść na chatę sprawdzić szafkę na b--ń?
  • Odpowiedz
@reventon: prowadzącego strzelanie też robiłeś w braterstwie czy gdzie indziej? Chcę dorobić do pozwolenia, tylko się zastanawiam jak to tam wygląda. I jakim cudem dzielnicowy Ci nawet szafy nie sprawdził czy masz? Dziwne dość.
  • Odpowiedz