Wpis z mikrobloga

@mickpl taa jasne . Wszędzie tylko że nie w Krakowie, Warszawie ,Gdańsku , Wrocławiu ... gówno będzie a nie spadki . Trzeba zwiększyć podaż i to mocno w tych miastach żeby chociaż zatrzymać wzrost cen
  • Odpowiedz
  • 0
@simirgone: Nie trzeba, a spadki rozpocznie rynek pierwotny. Teraz kalkulują np. 60% naszej oferty mieści się w limitach beki. No to czas na przeliczenie ile oferty mieści się w limitach kredytów komercyjnych.
  • Odpowiedz
@notBart niestety, ale najwięcej dobrze płatnych i rozwojowych prac jest właśnie w tych aglomeracjach. Trend pracy zdalnej został zatrzymany więc mieszkanie na zadupiu odpada. Państwo musi interweniować i wesprzeć budownictwo mieszkaniowe w tych miastach przez wykup działek oraz plany zagospodarowania przestrzennego oraz kataster na flipperow w przeciwny razie skończymy jak Anglicy
  • Odpowiedz
@simirgone Wrocław jest przereklamowany, jeśli chodzi o dobrze płatne i rozwojowe prace. Już lepiej jest w aglomeracji Śląskiej. Ostatnio z firma z Wro pracowałem w 2008 roku, mimo, że mieszkam tu od 2006 roku.
  • Odpowiedz
@mickpl: sasin wykopu przemówił po raz kolejny xD
Czekam aż nastąpi jakaś choćby minimalna korekta na rynku i napiszesz "A NIE MÓWIŁEM!" po 15 latach przepowiedni.
  • Odpowiedz
@mickpl: światowa? Ja tylko słyszałem o Chinach, gdzie jest dramat bo chyba nawet drukarka tam nie pomoże i tragiczny trend Airbnb w USA. W sumie Chiny i USA to już prawie świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: #!$%@? mick nie pisz o tym ze rynek się ogarnie bo będzie #!$%@? odwrotnie a ja właśnie szukam mieszkania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@mickpl Zgadzam się, że mieszkania są bardzo drogie w porównaniu do siły nabywczej. Niestety w porównaniu do zachodu to jest jeszcze pole do podwyżek. Dale jest też dolny próg kosztowy budowy poniżej którego sprzedaż będzie ze stratą. Jak mali developerzy padną to padnie też konkurencja i podaż. Najwięksi deweloperzy sobie to spokojnie przeczekają jak kupili istatnie działki w dużych miastach .Będzie jak w Anglii mała podaż i wysokie ceny oraz brak działek
  • Odpowiedz