Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to jest z awansem w korpo? W pewnym wieku po X latach pracy zostaje się team leadem i pnie się w górę, czy udaje się jednemu na 5? A większość utyka na poziomie mida, seniora - co oczywiście wciąż nie jest złą opcją? Albo po prostu odpada?
Awans po szczebelkach do leadera, managementu niższego szczebla jest czymś oczywistym, czy utrzymanie się ani sam awans nie wygląda wcale tak kolorowo jak się wydaje?

#korposwiat #pracbaza #finanse #big4



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
Odpowiedz


@mirko_anonim: nie jest oczywiste, przecież liderów jest mniej niż pracowników szeregowych. Najtrudniej jest prawdopodobnie wskoczyć na szczebelek kierowniczy. Jeśli gdzieś się załapiesz i zdobędziesz doświadczenie, to jest prościej.
Jeśli chodzi o utrzymanie się, to raczej nie jest trudno, póki nic nie odwalasz grubego.
Zależy od rodzaju pracy plus jak hierarchia jest ustawiona. W poprzedniej pracy po 2latach dostałem awans na team lead'a. Po prostu mimowolnie robiłem to co robił TL podczas jego nieobecności. W trakcie kolejnych kilku lat pracy na tym stanowisku - może jeszcze 1 osoba dostała awans na to samo stanowisko, tylko i wyłącznie przez to, że ktoś inny zrezygnował. W dużym skrócie beton i nieudolność menagerów wyżej. Zamiast zwiększyć ilość stanowisk TL
Dodam jeszcze, że w tej samej firmie, ale bardziej nastawionym na zysk i kontakt z klientem dziale - 2x do roku jest opcja wejścia na stanowiska wyżej, po prostu z marszu jak się ma dobre wyniki i efekty w pozyskanych $$$. Dzięki temu w ciągu około 2-2.5 roku można z juniora wejść na seniora / menagera+
@mirko_anonim: w b4 to raczej wszystkim sie udaje. I masz sciezki specjalistyczne albo managerskie.
Mniej wiecej feedback co musisz doskillowac zeby co dostac.
Mysle, ze jak komus sie w b4 nie udaje kariery zrobic to albo zdecydowal sie na mniej rozwojowa prace (poza b4) za lepsze pieniadze albo po prostu ma jakies inne priorytety w zyciu
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >przecież liderów jest mniej niż pracowników szeregowych.
@depish
No właśnie o to mi chodziło :) Że z jednej strony rotacja, i taki awans wydawałby się czymś naturalnym po latach, a z drugiej - im wyżej tym to oczywiste że mniej pracowników. Więc nie każdy może takowym z definicji zostać.