Wpis z mikrobloga

Jest dzisiaj jakikolwiek sens przekwalifikowania się z pracownika fizycznego w kierunku IT (python, java, tester programowania, analityk danych) skoro ciągle piszą na wykopie o potopie chętnych na pracę?
Czuję się wykończony ciągłymi magazynami i fabrykami kurzu/smrodu, pracą na zmiany i wiecznie mającymi do mnie problem robolami, którym coś ciągle nie pasuje. Mam wrażenie, że kończy mi się zdrowie a zaraz mam 33 lata (dopiero). Pieniądze w "magicznym IT" kompletnie mnie nie interesują, mógłbym robić za najniższą, byle coś zmienić w tym zasranym życiu przestać niszczyć zdrowie.
#programowanie #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@oknoe poza IT są jeszcze inne dziedziny, może jakieś HR albo inne mało potrzebne a niezbyt męczące rzeczy. Ja kiedyś też chciałem na coś takiego zmienić ,ale obecnie jakoś brakło mi sił i pomysłów. Pozostało wybrać najmniej szkodliwy magazyn i czekać mając wywalone na problemy wszystkich.
  • Odpowiedz
@oknoe przecież możesz robić masę innych rzeczy które łatwiej się nauczyć, możesz być instalatorem klimatyzacji, ogrzewania podłogowego, wentylacji, najpierw się poducz u kogoś a później jak chcesz, możesz kłaść płytki, tynki, dachy, są też różne prace biurowe prostsze nie wymagające tyle wkładu, wszędzie zarobisz lepiej niż na minimalnej a w przypadku niektórych lepiej niż programista15k
  • Odpowiedz
Pieniądze w "magicznym IT" kompletnie mnie nie interesują, mógłbym robić za najniższą, byle coś zmienić w tym zasranym życiu przestać niszczyć zdrowie.


@oknoe: o takich ludzi w IT nam trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
idź od razu zostań kardiologiem, bo też spoko zarabiają, nauczysz się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ehh.. co te bootcampy robią z psychiką ludzi :/
  • Odpowiedz
@darktemplar niektorzy nie zdaja sobie sprawy ile zarabiaja ludzie serwisujacy piece gazowe, automatyke, etc. ale w tym wypadku trzeba duzo samozaparcia i ciezkiej pracy zeby zdobyc fach i zarabiac dobre siano.
  • Odpowiedz
@oknoe: Musisz do tego podejść hobbystycznie że to zabawa i nauka rozwijanie się A nie KASA KASA KASA PRESJA PRZEBRANZOWIC SIE 9899FRAME WORK UMIC. Bo inaczej gwarantuje Ci po pierwszych 3 miechach nie bedziesz mógł juz patrzeć na VSC :)
  • Odpowiedz
ile zarabiaja ludzie serwisujacy piece gazowe, automatyke


@sh2dov: 150 zł za 30 minut roboty plus czas dojazdu do klienta minus koszty sprzętu / paliwa / ubezpieczenia itp. Nie jest źle, ale nie opłacałoby mi się przechodzić z IT.
  • Odpowiedz
sam mam 33 lata o doskonale wiem że w tym wieku już jest za późno na większość rzeczy


@uzytkownik_wykop_pl: bo jesteś przegrywem, założę się że jak miałeś te 25 lat to wtedy myślałeś że też już za późno
  • Odpowiedz