Wpis z mikrobloga

Taki #keto chlebek dla niebieskiego. Masło orzechowe, jajka, soda oczyszczona i sól, tyle. Powyginany, bo papier do pieczenia pofałdował, kolejnym razem trzeba sprawdzić bezpośrednio w foremce, nie powinno być chyba problemów z wyjęciem. Śmieszny, wilgotny, czuć ten orzechowy aromat, ale bardzo spoko :)
#gotujzwykopem #pieczzwykopem #lowcarb #niewytrzymieznowuobrocilo

P.S. czo ten wykop, wrzucam normalnie, to obraca, wrzucam obrócone, to nie obraca.
kasiknocheinmal - Taki #keto chlebek dla niebieskiego. Masło orzechowe, jajka, soda o...

źródło: IMG_20231022_094301794

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: nie jestem ekspertem ale czy podgrzewany tluszcz zawarty w orzechach nie wytwarza tluszczow trans? Z tego co wiem obróbka termiczna orzechow to nie jest zdrowy pomysl. Zaznaczam jeszcze raz, że moge sie mylic
  • Odpowiedz
@tsumazi: są skrajne zdania na ten temat, ale wychodzę z założenia, że jeśli się czegoś nie je non-stop, to znaczenie takich rzeczy jest pomijalne. Nawet gdyby to było potwierdzone stwierdzenie, to raz na jakiś czas nie zaszkodzi o ile nie jest na stałe obecne w diecie. Ciastka z masłem orzechowym i ogólnie orzechami (teraz nawiązuję do mąki migdałowej, która też jest kwestią dyskusyjną) robiło się od lat niezależnie od jakichś diet
  • Odpowiedz
@Noicozezebowniemam: na keksówkę 250 g masła orzechowego, 6 jajek, łyżka sody oczyszczonej (dużo, no ale masło ciężkie, jakoś urosnąć musi), pół łyżeczki soli, można dosypać ziarenek. Miksujesz wszystko na gładko, pieczesz 35 min. w 175 stopniach przy termoobiegu. Przykryliśmy folią do pieczenia, została zdjęta pod koniec, ale kolejnym razem będziemy próbować bez, bo spokojnie mógłby się bardziej przypiec.
@Niereformowalny gofry robione regularnie :) Byłam zaskoczona jakie to jest dobre jak pierwszy
  • Odpowiedz