Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
  • Odpowiedz
no i co ci to dało? pytania były jasno sformułowane. Nie umeisz odpowiedziec TAK lub NIE? no to pan Tusk i niemeicka Unia Europejska zadecyduje za ciebie. Mam nadzieje ze przydziela ci murzyna do mieszkania jak najszybciej. buraku.


@natuuris: xD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz Akurat lewackiej Szwajcarii to nie przywołuj może bo wstyd, skrobanki dla j00leczek, homo małżeństwa dla sojaków i degeneracja społeczeństwa. Wolę żyć biednie, ale po swojemu. Przestań być lemingiem i pomyśl, że tam rządzą fajnoszwajcarzy - tego samego chcesz tutaj?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: przecież te pytania to w ogóle debilizm, jakby mieli się przejmować losami kraju to by spytali czy zostawić 500+ bo jest na kredyt, czy wprowadzić marysię, czy wprowadzić związki partnerskie, czy minister i proukrator maja być oddzielone, czy mamy płacić 3mld na propagande. Weź skończ #!$%@?ć typie
  • Odpowiedz
@Ze_Arcadio co ty gadasz gosciu, referendum to powinno być tak/nie. Czy chcialbys usunąć religie ze szkół tak/nie - to jest pytanie referendalne. Nawet pro-imigrancka osoba jak dostanie pytanie: „czy chciałbyś zeby przyjezdni imigranci gwałcili i zabijali” to zagłosuje na „nie”, bo na to nie ma innej odpowiedzi. Jestem naprawdę zdumiony, że w tym kraju są takie miernoty intelektualne (z dostępem do internetu!), które tego nie rozumieją.
  • Odpowiedz
Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji


@Adamfabiarz: Wysoki wynik pisu+konfy wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Niemcow jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji

Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum

Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w odsuwaniu populistow
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz mimo że pewnie troll, to wejdę w tą głupią dyskusję. Zacznijmy od tego, że referendum było robione w ten sam dzień co wybory, a dla mnie (patrz Komorowski) totalnie mija się z celem. Osobiście usłyszałem raptem może dwie reklamy w radiu, które wspomniały o tym, że 15.10 jest referendum, ale zero wytłumaczenia co jak i do czego
( bo tu przydały by się rzetelne informacje do każdego pytania i jakie będą konsekwencje, czy zmiany stawiając TAK, NIE)

Teraz przejdźmy do pytań
1. Sprzedaż LOTOSU przez PiS do Saudi Aramco, które dziwnym trafem ma powiązania z ruskimi. To o to nam chodzi, żeby w TV nakładać sankcje Rosji, a za plecami wspierać ich działania? Przecież to jest #!$%@?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Niska frekwencja w pseudo referendum pokazuje coraz większą polityczna dojrzałości części Polaków. Nie dali się zrobić w *uj pisowskim złodziejom i lapowkarzom. Też odmówiłem głosowania w referendum. I ze wzgledu na zasiadanie w komisji kilku pisowskich złodziei i manipulantów dopilnowałem aby zostało to odnotowane. A przykład Szwajcarii w kontekście państwa PiS jest z pupy. W Szwajcarii społeczeństwo traktuje się poważnie
  • Odpowiedz
to były tendencyjne pytania dla debili układane przez debili.


@acidd: Pytać o imigrantów gdy za łapówki naściagalo się ich dziesiątki tysięcy potrafi tylko bezczelny pisowski złodziej i kanalia. Dobrze, ze nie daliśmy się tu zrobić w uja
  • Odpowiedz
a co w nich było nieutralnego


@natuuris: mimo że mnie obrażasz, to nawet ci odpowiem.

Pytanie 1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: nie udawaj, że nie wiesz gamoniu z czego wynika ta niska frekwencja
Pytania nie były neutralne, nie odnosiły się do konkretnych proponowanych aktów prawnych (jak w każdym wcześniejszym referendum), oraz były elementem nielegalnej (bo poza limitami) kampanii pisu.
Dalej nie mam zamiaru ci tłumaczyć.
  • Odpowiedz