Wpis z mikrobloga

Im jestem starsza i im więcej dowiaduję się o innych krajach tym bardziej podoba mi się Polska. Nasze miasta są czyste i bezpieczne. Jest nowocześnie i coraz ładniej. Ciężko mi nawet wskazać inny kraj, w którym chciałabym żyć. Teraz po odsunięciu PISu od władzy myślę, że będzie jeszcze lepiej, przyjemniej. Jedyne co mnie martwi to to, że możemy to wszystko zepsuć, tak jak Zachód sprawdzając imigrantów. Nieważne czy będą legalni czy nie. To i tak kończy się tak samo. Wolę, żebyśmy byli trochę biedniejsi, rozwijali się wolniej, ale bez tych wszystkich problemów, które mają teraz kraje Zachodu. Jak nie wybudujemy czegoś w 2 lata rękami imigrantów to wybudujemy w 5 lat swoimi. Nigdzie nam się przecież nie śpieszy.
#przemyslenia #4konserwy #neuropa #polska
  • 12
@E-m-b-e Rządy PiSu stwarzały jakąś nieprzyjemną atmosferę w kraju, ciągłe protesty, przepychanki, kłótnie, ogromna arogancja z ich strony, przejmowanie wszystkiego na własność, od telewizji po policję. Brak merytorycznej dyskusji w kraju. Do tego skłócone rodziny przez tą ciągłą propagandę. Mam nadzieję, że się to wszystko naprawi.
@Howea dalej będą dwa plemiona, tylko rządzić będzie drugie. Zawłaszczy tak samo, tyle że w liberalnych mediach (TVN, GW, wp, Onet, czy inne Newsweeki) nie będzie o tym mowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Howea: Nie mam wrażenia, że Polska jest czysta, potrafi być mega syfiasta. Zgodzę się, że jest bezpieczna i to jest to, co wypracowaliśmy od lat 90, gdzie na ulicach bywało różnie.

Jak nie wybudujemy czegoś w 2 lata rękami imigrantów to wybudujemy w 5 lat swoimi.


Nie bierzesz pod uwagę prawdziwej zapaści demograficznej, a to poważny problem, gdy za kilkanaście lat nasz system emerytalny się rozpieprzy w drobny mak. Niepopularna opinia,
@E-m-b-e Zobaczymy. Za poprzednich rządów PO afery były omawiane w każdej telewizji, w TVP i TVN również. Nawet za bardzo nakręcali wiele z nich np. podsłuchową. Nic tam nie było na nagraniach (a wręcz wiele rzeczy na korzyść partii), a media zrobiły z tego aferę dziesięciolecia. Może teraz się nauczyli, żeby na to nie pozwalać. Okaże się wkrótce. Ogólnie dwie kadencje jednej partii są wystaczające.
@ajuto00 Ze wschodu imigranci mi nie przeszkadzają, oni się zasymilują. Ale tak czy siak powinniśmy patrzeć przyszłościowo, bo być może przez najbliższe kilka lat imigranci będą potrzebni, ale juz wiadomo, że nastąpi rozwój robotyzacji i sztucznej inteligencji i może być tak, że pracowników, szczególnie nisko wykwalifikowanych wcale nie będzie brakować. Wtedy dopiero będzie problem co z nimi zrobić.
@Howea statystycznie, większe prawdopodobieństwo było urodzić się w innym, gorszym, kraju niż Polska. Tym zawsze staram się poprawić sobie humor jak na coś narzekam w tym kraju. Źle nie jest jak jesteś przynajmniej tą przysłowiową klasą średnią. Prywatna opieka medyczna, rozrywki, edukacja dla dzieci, własne mieszkanie lub dom. W innym wypadku jest to po prostu #!$%@?łek, w którym jakoś próbujesz wiązać koniec z końcem
nastąpi rozwój robotyzacji i sztucznej inteligencji i może być tak, że pracowników, szczególnie nisko wykwalifikowanych wcale nie będzie brakować


@Howea: Ukraińcy obsługują głównie budowy, restauracje, sprzątanie, kierowcy - nie widzę tutaj szansy dla robotów.

Wtedy dopiero będzie problem co z nimi zrobić.


A co zrobisz z polskimi patusami utuczonymi na 800+? Dla mnie to jest większe zagrożenie. Tacy imigranci mentalni...
Teraz po odsunięciu PISu od władzy myślę, że będzie jeszcze lepiej, przyjemniej. Jedyne co mnie martwi to to, że możemy to wszystko zepsuć, tak jak Zachód sprawdzając imigrantów.


Przecież to się wyklucza. Po to właśnie miał być pis odsunięty żeby ich tu wpuścić, taka jest umowa, i teraz będą musieli ją wykonać. Czego nie rozumiesz?

Rządy PiSu stwarzały jakąś nieprzyjemną atmosferę w kraju, ciągłe protesty, przepychanki, kłótnie, ogromna arogancja z ich strony,
  • 0
@olokynsims Niby PIS miał nie wpuszczać imigrantów, a tak naprawdę to za ich rządów przyjechało ich najwięcej.
Tusk nie zrobił sobie z policji darmowej ochrony jak Kaczyński. Nie sterował ręcznie prokuraturą czy Trybunałem. Telewizja normalnie mówiła o aferach rządu. Nie ma co tu nawet porównywać.
o aferach rządu.


@Howea: Daj spokój zwykła zasłona dymna, jeden agent stasi drugi agent stasi i wyimaginowana wojenka, gryziemy się po kostkach ale nie wyżej.
To wszystko o czym piszesz to są płotki wobec tego co się za kulisami wyprawia.