Wpis z mikrobloga

Użytkownicy #xbox dostali darmowe 10h do grania w #diablo4. Nigdy nie grałem w gry z tej serii, nie znam także za dobrze gry jak np. #pathofexile. Zainstalowałem z ciekawości, bo zawsze chciałem spróbować, a te 10h wydaje się dobrym momentem na taką próbę. Pograłem już trochę czasu i gra naprawdę mi przypadła do gustu.

Piszę zatem z pytaniem: dlaczego na tą grę jest hejt? Gdy czytam tag #diablo4, widzę bardzo dużo negatywnych ocen. Chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych graczy serii Diablo - co złego jest w tej grze?

#diablo #poe #hacknslash #rpg #actionrpg #gry
  • 12
  • Odpowiedz
problemy z tą grą zaczynają być widoczne gdzieś tak po 70-80 poziomie dopiero. ogólnie to się nieco sprowadza do: nie ma nic do roboty, ulepszenia sprzętu już praktycznie nie istnieją wiec równie dobrze możesz przestać grac w tym momencie albo robić nową postać.
@damian44__:
  • Odpowiedz
@damian44__: Bo to słaba podróbka 2, z na siłę wciśniętymi elementami MMO i napchana mikrotransakcjami (chociaż na szczęście tylko kosmetycznymi). Jak na produkt za 300zł+ to zdecydowanie za mało.
  • Odpowiedz
@damian44__: Gry typu Action RPG / Hack n Slash powinny mieć by design wbudowana dobre replayability. To nie są gry które się powinno raz przejść i zapomnieć, są tworzone tak żeby próbować w nich nowych postaci, zdobywać itemy, tworzyć nowe buildy.

Diablo 4 tego nie ma. Ma bardzo fajną fabułę, którą z przyjemnością przeszedłem - ale ta szybko się kończy i zaczyna się "właściwa gra" - która jest nudna. W pre-season
  • Odpowiedz
@damian44__: Poza samą grą dochodzi jeszcze aspekt etyczny firmy. Blizzard, który od kilku lat wypuszcza same gnioty takie jak diablo immortal, W3 remake, etc. Sama firma też nie lepsza, CEO oskarżony o molestowanie wielu pracowników nie zostaje zwolniony, nieetyczne praktyki mikrotransakcji właśnie w diablo immortal, okłamywanie graczy odnośnie contentu w grach. Można to wymieniać bez końca. Samo D4 nie jest też jakieś wybitne więc tym w żaden sposób nie zaplusowali społeczności.
  • Odpowiedz
@damian44__: gra jest megapopularna, to i czesc ludzi hejtuje. Dochodza dzbanki ktore graja od premiery, maja kilkaset godzin gry, a rownoczesnie jecza jaka gra jest zla xD

Jak Ci sie spodobala to kupuj. Niedawno zazal sie 2 sezon, warto teraz sobie zaczac.
  • Odpowiedz