Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, z różowa chce założyć wspólne konto oszczędnościowe, ja mam konto w milenium ona w mbanku, gdzie myślicie żeby założyć takie konto? Chodzi o wpłacanie kasy raz w miesiącu i korzystanie z niej do opłat rachunków, a przy okazji oszczędzania siana wspólnie. #pytanie #pytaniedoeksperta #zwiazki #bank
  • 18
@Ludwik_VI z konta oszczędnościowego często nie da się robić więcej niż 1 płatności bez opłaty typu 10 zł . Polecam założyć konto osobiste wspolne i drugie oszczędnościowe. Ja z narzeczonym mamy konto w milenium bo tam mamy kredyt wspólny wiec wpłacamy tam środki na życie i kredyt a resztę hajsu mamy na swoich osobistych kontach w innych bankach
@Ludwik_VI: jak jakieś znaczące oszczędności, to poszukajcie banku który daje dobre oprocentowanie
W praktyce pewnie skakanie co pół roku gdzie indziej :)

Jak tylko na bieżące wydatki, to w mbanku, bez żadnych opłat i warunków, a ona już ma więc tylko ty zainstalujesz apke
@Ludwik_VI: czegoś będzie brakować, ktoś za mało wpłaci, a drugi więcej. Same kłótnie. A w razie kłótni lub rozstania to w ogóle kwas. Potem trzeba to razem zamykać itd. A pewnie byście nie chcieli już na siebie patrzeć.
@WpiszKogosLogin wtf ? XD u mnie nie ma kłótni. Każdy płaci tyle ile ustalamy, a jak ktoś się pomyli i zapłaci coś prywatnego z tego konta to robi przelew by zwrócić środki. Wiązac się z totalnie toksyczna osoba będzie to wyglądać jak piszesz ale to wątpię by ktoś założył konto z takowa albo po pierwszej klotni konto by sie zamknęło skoro to nie działa. Poza tym ludzie zanim założą wspolne konto zdarza
@Ludwik_VI w banku zawsze ktoś jest głównym właścicielem konta a druga osoba jest dopisana. Nie wiem czy małżeństwo coś zmienia w tej kwestii ale na pewno jedna osoba musi stworzyć konto i dopisać druga osobę wiec musicie ustalić wg mnie czy wolicie korzystanie z Twojego czy jej banku, albo możecie założyć konto w innym banku i dostać jakaś nagrodę od banku za to bo są różne programy zachęcania nowych klientów. Jeśli planujecie
z różowa chce założyć wspólne konto oszczędnościowe


@Ludwik_VI: torebkę tez jej nosisz? Dokupujesz zakupy bo "zapomniała" tylko bułeczkę? Tankujesz auto bo ona gdzieś będzie jechać? Sprzątasz bo "zmęczona"? Oddajesz swoją niepodległość za darmo, to się dobrze nie skończy xd
@Ludwik_VI: kobiety w związku podświadomie tresuja i "kastruja" chłopów, zakładanie wspólnego konta jest jednym z etapów (pewnie ona podsunęła ten pomysł) ostrzegam cie przed tym a ty zrobisz z tym co chcesz