Wpis z mikrobloga

Mirko, kończy mi się #oc na auto, ale chcę zostać przy obecnym ubezpieczycielu. Muszę coś robić, czy czekać spokojnie na list z rachunkiem do opłacenia?
  • 18
@Kakoq: do mnie wysłali pocztą polską coś takiego, miesiąc po zakończeniu umowy u poprzedniego ubezpieczyciela się dowiedziałem z listu że polisa się kończy i oto propozycja XD
@sayanek:
Może z tymi paroma stowkami to przesadziłem.
Ale w zeszłym roku płaciłem 3400 z autocasco a w tym 2900.
Miałem też ofertę na 2400 bodajże w Uniqa ale jakieś dziwne głosy chodziły żeby nie brać bo z wypłacalnością potem różnie.

Auto w leasingu.
@who_cares2: Ale OP pisze o samym OC, a Ty o AC (i OC). Mam nadzieję że wiesz, że AC to ubezpieczenie dobrowolne i każda firma ma minimalnie inny zakres ubezpieczenia? Może powiem tak, 95-97% wszędzie jest taki sam, ale czy możesz sobie pozwolić na te 3-5% ryzyka odmowy wypłaty, żeby tylko oszczędzić kilka stówek?

Ludzie nadal tego nie rozumieją, że przy ubezpieczeniach dobrowolnych w 90% przypadków za ceną idzie też zakres
@Serafello: W każdym AC nawet Allriskowym masz wyłączenia (np w niektórych firmach za uszkodzenia auta w wyniku szkód powstałych przez przewożone rzeczy, czy szkody powstałe bez aktywnego udziału w strajkach etc. i wiele wiele innych. Widziałem nawet w jednej z firm wyłączenie szkód powstałych w wyniku awarii płynów eksploatacyjnych, czyli np. uszkodzisz przewód i wyleje się płyn hamulcowy i brak odpowiedzialności jeśli nie wyhamujesz i w coś uderzysz :) ) Wyłączeń
@sayanek: Tak - domyśliłem się potem, że chodziło tylko o OC.

Teraz mam w Allianz.

Różnice wynikały wtedy z wyceny końcowej auta bo były między 70 000 a 92 000 zł.
Chodziło też o kilometraż jaki dotyczy dojazd lawety itd.
Teraz mam w Allianz.


@who_cares2 No to bierzesz OWU i sprawdź co jest w wyłączeniach :) Napisałbym samemu, ale skoro leasing to możesz mieć inne OWU niż ogólne, więc może zakres się różnić :)
@Lipathor jeśli oplaciles wznowienie to dany Mirek i tak dostanie z tego prowizje, klient jest przypisany do agenta dopóki nie wypowie polisy albo sam nie zawrze ubezpieczenia u innego agenta. No chyba że któryś automat z rzędu to część firm po 2-3latach przestaje płacić agentom.
No bo to ich auto więc musi być full.


@who_cares2: To tak nie działa, niema na rynku AC które odpowiadałoby za wszystko wszystko i nie miało wyłączeń. Ich nie interesuje, że to ich auto jak firma odmówi to i tak będziesz dalej spłacać :)