Wpis z mikrobloga

@Roess: sosik to tam chrzanowy jest. Winiary ma taki i nie odbiega praktycznie smakiem. Przepis na bułki znajdziesz w internecie (angielskie muffiny). Największy problem może być z mięsem, bo to wieprzowina. Ciężko będzie ja odwzorować, ale możesz próbować różne warianty przypraw :)
@Rayden07: Tak, właśnie z tym jest problem. Widzę, że jest to wieprzowina zmielona a później usmażona. Ale nie udaje mi się tak fajnie cienko tego usmażyć. Smażę na patelni, a tam smażą na takim blacie do burgetów, ale nie wiem, czy to jest jakaś różnica.
@Roess: niestety z mięsem wieprzowym nie próbowałem. Próbowałem z wołowym, ale jednak to nie to samo.
Polecam jeszcze te muffiny z jajem, serem i bekonem. I oczywiście tym sosem chrzanowym. Też są bardzo dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Roess: @Rayden07:

ja robilem z surowej bialej kielbasy w formie burgerka, bulki pieklem z przepisu na english muffins na patelni, sos to chrzan z mayo, a ser to topiony plastrowany. Robilem znajomym i mowili ze smakuje 1:1, a nawet przebija oryginal smakiem.

Do tego te buleczki mozna mrozic, a wytrzymuja grubo ponad tydzien w temp. pokojowej
eric2kretek - @Roess: @Rayden07: 

 ja robilem z surowej bialej kielbasy w formie bur...