Wpis z mikrobloga

Hahaha xD szybko poszło


@Moonastro: ale z czym szybko poszło skoro powtarza to samo co mowił już jakiś czas temu?

https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/wybory-2023-trzecia-droga-przedstawila-12-gwarancji-programowych-7345352
Kolejną gwarancją jest dobrowolny ZUS dla mikrofirm zagrożonych niewypłacalnością. - Jeżeli firma wpada w tarapaty, to rolą państwa jest ochronić tę firmę, utrzymać ją, a nie dokładać i dokręcać kolejne podatki. Dajemy gwarancje dobrowolnego ZUS-u, pomocy dla mikrofirm, stawiamy na przedsiębiorców - powiedział Kosiniak-Kamysz.
  • Odpowiedz
@Moonastro: Ja mam firmę, akurat na nich nie głosowałem, ale wiem bardzo dobrze że jak zrobią dobrowolny ZUS to 90% przedsiębiorców z niego zrezygnuje i system się zawali. Zresztą ZUS to kilka składowych, składki emerytalnej na pewno nie pozwolą zawiesić/zrobic dobrowolnej bo zabrakłoby pieniędzy w systemie na zawyżone emerytury dla kobiet i osób z przywilejami emerytalnymi, bo 99% facetów wolałoby w prywatnych firmach odłożyć pieniądze (jesli istniałby przymus odkładania pieniędzy)
  • Odpowiedz
@sayanek:

Przecież ludzie płacą jeszcze pit, to nie jest tak że nic by nie płacili, zobacz jakie masz korzyści jeżeli z jednego człowieka robisz przedsiębiorce, powstają wtedy dwa źródła dochodu dla państwa bo jedno miejsce się zwalnia np. z etatu w firmie, a drugie powstaje u przedsiębiorcy. Nigdy polska się nie rozwinie jeżeli ludzie będa karani za pracę, to jest za dużo biorąc pod uwagę co poświeca się pracując "na
  • Odpowiedz