Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Chciałbym zaprezentować nastrugany w #blender zegareczek Rolex Daytona Platinum. Projekt jest wciąż w fazie #wip więc proszę o sugestie i opinie. :)

W najbliższych planach:

Z rzeczy palących:

- naprawa bump mapki w wewnętrznej obręczy zegarka. Nie wiem jak ten element sie nazywa, ale to tam, gdzie jest dookoła zapętlony logotyp producenta.

Z mniej palących:

-Poprawa tekstury obręczy (wreszcie znalazłem odpowiedni font).

-Dostruganie klamry do paska.

-Namodelowanie pokrywki ze spodu zegarka.

Potem już tylko walka ze studio i można renderować finalki. :)

z Technikaliów:

#cycles dla blendera 2.69

1613188 Tris. Wiem, cholernie gęsto, ale będę uszczuplał gdzie się da już pod finalkę, póki co jest tak gęsto wyłącznie za sprawą wszędobylskiego SubSurf.

Czas renderowania: ~73minuty dla 500spp przy 1750x2275px

Hardware: i7-3610QM@3,08GHz

#3d #grafika
Pobierz themindcrusherHS - Cześć mirki. Chciałbym zaprezentować nastrugany w #blender zegarec...
źródło: comment_Klmm9yFmDuRAePONDmhoxwozh81vkzpp.jpg
  • 12
@Mruvek: Siateczki:

front

side

top

Wszystkie siatki z subsurf x1 podstawowe modele są strasznie proste. Jak chcesz, to dorzucę.

Mechanizmów nie modelowałem, jeśli o to pytasz. ;) Modeluję tylko to, co będzie widać na poszczególnych renderach, czesto ze sobą walczę, żeby nie być w 100% dokładnym odtwórcą, ale już zaczynam z tym wygrywać. Kwestia odpowiedniego zaplanowania modelu/sceny. :)

@themindcrusherHS: Kurczę, ładna siatka... moje siatki póki co wyglądają jak "pole po ostrzale moździerzowym".

Na samym początku mojej przygody z blenderem zabrałem się właśnie za zegarek (a raczej coś co miało wyglądać jak zegarek) - to 'coś' leży głęboko w archiwach mojej twórczości ;) Chyba wiem do którego projektu teraz wrócę - a raczej zacznę go od nowa, bo póki co przerabiam na 3D to co leży u mnie na biurku
Pobierz sirgorn - @themindcrusherHS: Kurczę, ładna siatka... moje siatki póki co wyglądają ja...
źródło: comment_TRniyZTYixYfrK2REvEzBaY74e9bCaLq.jpg