Wpis z mikrobloga

że nie działają przeciwko atgm


@zaba_128: A kto mówił, że działają poza ukraińską propagandą ?

przypomnij mi przeciw czemu miały służyć w lutym 2022 wyśmiewane daszki a teraz?


@Proktoaresor: A przypomnij mi czy wojna na Ukrainie zaczęła się w 2021, bo właśnie wtedy te daszki pojawiły się na rosyjskich czołgach. To wy ciągle usilnie staracie się przekonać każdego, że Rosjanie je wprowadzili tylko i wyłącznie przeciwko javelinowi czy Nlaw i
tak sobie wmawiaj. Na początku konfliktu użycie dronów FPV było niewielkie i klatki miały chronić przed javelinami, nlawami i dlatego były wyśmiewane.


@mskiper: A to, że one były montowane w 2021 przed wojną już pomijasz xD? Wnioski z wojny w Karabachu też pomijasz celowo czy nie ogarniasz ?
@Szinako: wypowiadam się o czymś o czym mam jakieś dane. Jeżeli chcesz mnie przekonać że ich przeznaczenie miało być inne to na tobie spoczywa obowiązek dowodu.
wypowiadam się o czymś o czym mam jakieś dane.


@mskiper: Ale opierasz się na danych, które nie koniecznie są powiązane z tematem. Jak pisałem, klatki pojawiły się na rosyjskich czołgach jeszcze przed wojną najpewniej jako efekt wojny w Karabachu. Więc wykres ilości użytych dronów FPW nijak ma się do tematu.

Jeżeli chcesz mnie przekonać że ich przeznaczenie miało być inne to na tobie spoczywa obowiązek dowodu.


@mskiper: Sami Rosjanie pisali
@Szinako: Nawet jak tak pisali i takie było ich zamierzenie to życie to zweryfikowało i ruskie czołgi początkowo były niszczone w sposób na który klatki na niewiele się zdawały. Na początku miały więcej minusów (łatwiej zobaczyć taki pojazd, trudniej obsługiwać dodatkowe wyposażenie jak karabin na wieży) niż plusów. I dlatego były wyśmiewane.

W przypadku konfrontacji Izrael - Hamas na razie większość zakłada że się przydadzą a jak się okaże inaczej to