Wpis z mikrobloga

Jadę wczoraj drogą jednokierunkową jak na zdjęciu. Po lewej stronie kontrapas, po mojej stronie rysunek wspomagający z rowerkiem i strzałką zgodną z kierunkiem ruchu.
Samochód za mną trąbi i trąbi, zatrzymuję się i słyszę krzyk "dlaczego blokujecie drogi? Tam masz ścieżkę"
Spokojne i rzeczowe wytłumaczenie nie pomogło. Nie dotarło.
I tak się powoli żyje na tej wsi.

Z miesiąca na miesiąc coraz większa agresja, ludzie nakręcają się w internecie i takie są skutki "je$48!a pedalarzy".


#szosa #rower #samochodoza #kolarstwo #polskiedrogi
JCash - Jadę wczoraj drogą jednokierunkową jak na zdjęciu. Po lewej stronie kontrapas...

źródło: dd

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jechałem 35kmh na ograniczeniu do 40 () i nie wystarczyło

@JCash: na ograniczeniu do 40, jak jedziesz 60, jest za mało.

Tam masz ścieżkę

@JCash: wiele osób tego nie rozumie, nawet samych rowerzystów. Co jest dziwne, bo mamy (wg wielu statystyk samooceny) najlepszych kierowców na świecie.
  • Odpowiedz
"dlaczego blokujecie drogi? Tam masz ścieżkę"


@JCash: na szczęście on miał prawo jazdy, przegląd techniczny i OC, więc miał rację
  • Odpowiedz
  • 0
@Limonene: ja nie wiem ile malunków jeszcze na drodze trzeba zrobić żeby to ogarnąć. Wszytsko jest tak wyrysowane, że nie ma wątpliwości. I te 0,5% kierowców nie może tego pojąć.
  • Odpowiedz
  • 2
@jagodowy_krol: chciałem być łaskawy;)
Ogólnie w tygodniu przy większym ruchu jest gorzej, ale w weekend myślę że 95% kierowców elegancko. Ale te 5% powoduje, że się odechciewa.
Każdy z nas ma pewnie prywatny ranking marek i tablic rejestracyjnych, które niedomagają ¯\(ツ)/¯

I to piszę przy pełnej świadomości, że my rowerowcy też jeździć czasem nie umiemy. Tyle, że my nie mamy 1,5t narzędzia by straszyć resztę i jedynie możemy #!$%@?ąć pod
  • Odpowiedz
@nobrain: chyba już zaktualizowali bo teraz nie widzę, ale faktycznie pamiętam że kiedyś tak było, raz się zdziwiłam jak chciałam komuś opowiedzieć tę historię i pokazać mapę xd
  • Odpowiedz
@Ogau: np:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polacy-utrzymuja-bezpieczny-dystans-na-drodze-jak-jezdzic-samochodem-w-trakcie-jazdy-siegamy-po-telefon

Wśród badanych z 11 krajów europejskich aż 61 proc. kierowców odpowiedziało, że nie utrzymuje w trakcie jazdy bezpiecznej odległości. W Polsce przyznało się do tego 50 proc. kierowców. To najlepszy wynik spośród badanych krajów.


50%? naprawdę? no nie wiem jak to wygląda na A/S - bo tam raczej jest to dużo więcej. Czasami celowo utrzymuję odległość na prawym pasie w której mieści się 3 auta
jagodowy_krol - @Ogau: np:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polacy-utrzymuja-bez...

źródło: Własne_umiejetnosci_za_kierownicą_infografika

Pobierz
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: ja się śmieję z kretyńskiego badania na podstawie samooceny. Jeszcze rozumiem, jakby ktoś z tego wyciągnął wnioski, że Polacy to debile, bo nie dość, że nie potrafią jeździć to jeszcze nie potrafią się ocenić, ale tak to nie wygląda xD
  • Odpowiedz