Wpis z mikrobloga

@Kismeth: Nie badałem tego KPO ale jak go odblokują, a okaże się, że potem trzeba 4k rocznie płacić podatku za auto spalinowe, to będzie dopiero zabawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@gineer serio pytam, w pełni rozumiem czym jest centralny port komunikacyjny, ale nie widzę zapotrzebowania w tej lokalizacje, zamiast rozszerzyć port lotniczy w Wawie, gdzie istnieje infrastruktura dojazdowa z całej PL
-CPK do kosza


@Pippo: CPK do kosza może napisać tylko przegryw, który nie polatał sobie pomiędzy dużymi lotniskami w unii europejskiej i nie widzi, jak przy tym wygląda Okęcie, główne lotnisko niemal 40M. kraju.
@Issac: myślę, że spokojnie można założyć że rozbudowa Chopina byłaby dużo trudniejsza albo niemożliwa w porównaniu z budową od zera. Pewnie też duzo mniej opłacalna.
malutka inwestycja jak remont domu z lat 70 żeby spełniał obecne standardy jest droższy niż budową nowego i niesie dużo ograniczeń. A jak stawiasz od początku robisz co chcesz. A budową takiegonHUBa w Polsce jest bezdyskusyjne dla PL oplacalna
@lukaszw_ jeżeli połączenia będą konkurencyjne to dlaczego nie? Berlin brandenburg? Zapomnaielm ale przeglądam ich ofertę i jest słaba chyba ze nie doszukałem się. Plus cpk ma dodatkowo inwestować mocno w koleje. Co jest nam potrzebne co widać po tym jak popularne stało są połączenie lotnicze Np Poznan Krakow. Mamy tez inne nacje w okolicy. Plus do huba można tez dolecieć. Mogę soe mylić, ale jakiś to plan jest w odróżnieniu od zarzynania
Pobierz prezeskuliziemskiej - @lukaszw_  jeżeli połączenia będą konkurencyjne to dlaczego nie...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
@lukaszw_ co do Wiednia. To czemu budują 3 terminal? Widać ze popyt jest w regionie. Do 2030 Chopina nie wyrobi. A my obudzimy się z łapa w nocniku bez lotniska. Plus Chopina ma wiele minusów jak loty nocne. Lokalne lotniska są tylko lokalne. Jeśli LOT stworzy ofertę lotów dlugodystansowyg to dlaczego ludzie nie mieliby z nich korzystac.