Wpis z mikrobloga

Dlaczego gdy obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski nie muszą znać Polskiego aby pracować? Niektórzy mówią, że spoko wystarczy angielski i znajdujesz pracę w jakimś korpo.

Jednocześnie gdy pytam na reddicie Niemieckim czy naprawdę potrzebuję języka do pracy,, czy nie wystarczy angielski, to nie no sory mordo, ale bez języka to właściwie możesz warzywka na polu nam pozbierać.

#praca #pracbaza #sprawiedliwosc #jezyki #polski #niemiecki #reddit
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lonceg21: bo Polska to jest taki ewenement na skalę Europejską jeśli chodzi o podejście do wszystkiego

W całej Europie to co państwowe to wykonane jest starannie i ładnie, gdyż jest to wizytówka państwa. W Polsce to co państwowe to jedna wielka #!$%@?, aż na to się nie chce narzygac ani nasrać.

W całej Europie bez znajomości języka danego państwa tak jak napisałeś zresztą, możesz się w dupe pocałować a nie
  • Odpowiedz
@Lonceg21: Bo Polavy to zakompleksiony naród, zaraz się zleci tu grono mówiąc że jakim prawem wymagasz aby ktoś w Polsce mówił po Polsku. Rozumiem w pracach prostych tak jak my jeździmy na taką emigracje, ale na stanowiska gdzie jest kontakt z klientem każdy pracownik powinien potrafić się porozumieć po Polsku i kropka.
  • Odpowiedz
@Lonceg21: wydaje mi sie ze dla obcokrajowca to jest jedyna zaleta polski, ze nie musi polskiego znac xD w sumie gdyby nie to to albo by go tu nie bylo albo by pojechal na zachód gdyby i tak sie musial uczyc jezyka
  • Odpowiedz
@Zly_On: @nairoht ale wy to jesteście odklejeni xd Pracuje w kraju, w którym nie znam żadnego z języków urzędowych i na nic nie mogę narzekać. Mam znajomych w Holandii i w Szwajcarii, którzy migrowali wylacznie z angielskim.

W Polsce również znam wiele osób, które polskiego nie znają lub znają podstawy i świetnie sobie dają radę.

Wszystko zależy od specjalizacji oraz kraju. Są w Europie dwa bogate kraje, w których
  • Odpowiedz