Wpis z mikrobloga

Poznań, gdybyście planowali głosować na Trzecią Drogę/PSL, co samo w sobie nie jest głupim pomysłem, to nie głosujcie czasem na Jacka Tomczaka, bo to już zdecydowanie głupi pomysł. To były pisowiec, który z PO wyleciał za głosowanie za zaostrzeniem prawa aborcyjnego i stanowi idealnego kandydata do przekupienia, gdy pis będzie szukał większości.

#poznan #wybory #polityka #trzeciadroga #psl #holownia
  • 10
  • 12
@Infiniti46: PSLu (nawet obecnie jest posłem z Konina bo przeszedł do nich w 2018), ale taka rzeczywistość, że jak się kręcisz koło progu to bierzesz znaną mordę która zapewni kilka tysięcy głosów, a koleś w Poznaniu jest rozpoznawalny. Wcześniej działał w samorządzie i zawsze ostro rozwieszał plakaty. Babcie głosowały bo taki młody, przystojny... Zatem scenariusz idealny to Tomczak zgarniający trochę głosów pisowców, ale nie dostający się do sejmu. W tym celu
@dondon: w dodatku w tym wschodnim okręgu już mają raczej pewną jedynkę z 2050, a ryzyko utraty mandatu w Poznaniu jest istotnie większe. Z kolei na dwa to i tak raczej nie mieliby co liczyć.
@dondon: Jeśli jakaś partia dostaje mandat do Sejmu, to nie znaczy, że automatycznie wchodzi jedynka z ich listy, wchodzi osoba z największą liczbą głosów na tej liście. Nie mówię, że nie ma korelacji między miejscem na liście a prawdopodobieństwem otrzymania mandatu, ale jednak można być ostatnim na liście i wejść do Sejmu. To tylko mechanizm psychologiczny.
https://mamprawowiedziec.pl/czytelnia/artykul/jedynki-i-lokomotywy-wyborcze
  • 3
@bisqik: wiem jak to działa. Tomczak nie jest jedynką, tylko dwójką. Problem w tym, że ta lista to 19 nołnejmów i Tomczak. Jedyna szansa, żeby nie wygrał to koncentracja głosów na 1 kandydata, a jako że wszyscy nieznani to musi być to jedynka, bo wiadomo że i tak zgarnie sporo głosów ze względu na pozycję.
  • 0
@guest: No właśnie zastanawiałem się czy zasrał całe miasto swoją mordą. Jakoś tak się złożyło, że tam gdzie mieszkam, pracuję i na drodze pomiędzy jest w ogóle zaskakująco niewiele plakatów.