Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, czy znacie jakiś model AI / aplikację etc, która pozwala na znalezienie kształtu na większym obszarze kształtów – trochę jak "gdzie jest Wally?. Chcę tego użyć do znalezienia działek w danej miejscowości po kształcie działki (kształt działki z ogłoszenia, a cała miejscowość jako screenshot granic działek z Geoportalu). Ogarniam web dev, pythona etc, więc jeśli dacie mi trop, to może uda mi się wdrożyć lub zaadaptować jakieś inne narzędzie open source.

#ai #nieruchomosci #machinelearning #programowanie
nirvir - Hej Mirki, czy znacie jakiś model AI / aplikację etc, która pozwala na znale...

źródło: znajdz ksztalt

Pobierz
  • 12
@nirvir:

kiedys bawilem sie w labview rozpoznawaniem obrazow (z przystawka do tego) - dawalo rade, tym bardziej ze to bylo klikanie a nie pisanie kodu ;)
@nirvir: no jak jesteś w stanie pobrać wszystkie punkty działki to ja bym zaczął od algorytmu który ustawia je w taki sam sposób, względem kształtu i liczył proporcje czy coś, bo pewnie skali nie masz.

No albo powierzchnię działki, bo to powinieneś mieć
@nirvir: Co chcesz zrobic? Znalazles ciekawe ogloszenie o dzialke ABC w miejscowosci XYZ ale nie wiesz gdzie ona jest? Jesli masz rozmiar tej dzialki (moe byc mniej wiecej do 100m) to zeby ja znalezc jest szybszy sposob niz AI i opencv ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jesli moja hipoteza jest prawdziwa wyslij nazwe miejscowosci z gmina oraz rozmiar dzialki a ja sprawdze w papierach
@nirvir: a jesteś w stanie zamienić działki na cyfrowe informacje o ich powierzchni, długościach boków, kątach i przybliżonej orientacji względem stron świata?
Bo wtedy to by było dużo lżejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie trzeba wszędzie na siłę pchać AI ¯\(ツ)/¯
  • 0
@nilphilus zazwyczaj do dyspozycji mam rysunek kształtu działki, więc te punkty i ich proporcje są w przybliżeniu. Zazwyczaj znam też dokładnie powierzchnię, więc to daje mi dosyć dokładną skalę.
  • 0
@controll: Zadając pytanie staram się udzielić maksimum informacji, które mogą (ale nie muszą – tego nie wiem) się przydać do rozwiązania zagadnienia. Tutaj największym problemem jest to, że "nie wiem czego nie wiem".

Mógłbyś przybliżyć jak mogę użyć geogis, geometrii i excela do rozwiązania tego problemu?
  • 1
@MilionoweMultikonto:

a jesteś w stanie zamienić działki na cyfrowe informacje o ich powierzchni, długościach boków, kątach i przybliżonej orientacji względem stron świata?

Bo wtedy to by było dużo lżejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Brzmi jak dużo roboty (szukam rozwiązania w miarę uniwersalnego, wrzucam dwa screeny jako input, jako output pokazuje "kandydatów" na match). Mam do dyspozycji rastrowy obrazek (mapę bitową) z kształtem. Musiałbym to przerysować, żeby
  • 1
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Generalnie szukam narzędzia jak https://overpass-turbo.eu/
– tam mogę formuować "queries" / zapytania w dowolny sposób np: Pokaż mi wszystkie ulice w Pruszkowie z numerem 137a. Działa to świetnie, natomiast bazuje to na danych Open Street Maps. Ja szukam trochę odpowiednika dla Geoportalu (już samo zapytanie o powierzchnię działki w miejscowości X byłoby pomocne). #geoportal