Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mogę być zaangażowana w poszukiwanie inwestorów i darczyńców, którzy chcą wspomóc młody, ale bardzo ambitny i przemyślany #startup z #usa, zarejestrowany jako "public benefit company". Spotkałam się z tym, że takie firmy czasami oferują "commission fee", czyli pewien procent od otrzymanej kwoty za identyfikację/polecenie inwestora i/lub darczyńcy. To moje pierwsze potencjalne kroki w tej działalności, które nie byłyby wolontariatem.

1. Jaki % będzie odpowiedni do zasugerowania w takiej sytuacji, i czy jest zależny od wysokości przekazanej kwoty? Potrzebuję bardzo orientacyjnych szacunków, żeby nie spłoszyć przedstawiciela startupu, a jednocześnie wynegocjować sensowne warunki.

2. W jaki sposób rozwiązujecie to prawnie? Czy jeśli mam jednoosobową działalność gospodarczą rozliczaną na #ryczalt, to jako #jdg podpisuję z nimi umowę #b2b jako kontrahentka? Jak wyegzekwować potwierdzenie tego, że to ja faktycznie byłam polecającą, unikając sytuacji, w której oni mogliby się wymigać (np. "znaliśmy tę osobę wcześniej")?

3. Pod jaki najniżej opodatkowany kod PKD by to podlegało? Z góry pięknie dziękuję za pomoc! ʕʔ

#pytanie #praca #pracbaza #finanse #grant #granty #startupy #przedsiebiorczosc #consulting #fundraising #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mogę być zaangażowana w poszukiwanie inwestor...

źródło: independent-consultant

Pobierz
  • 3
@mirko_anonim: tak, "success fee" w zamian za przedstawienie inwestorom, którzy włożą w startup pieniądze, to jest jedna z opcji, ale rzadko stosowana. Jak napiszesz prywatną wiadomość, to będę mógł podać info z jednego źródła. Natomiast start-up powinien sprawdzić czy to jest zgodne z prawem. (To co teraz napiszę to nie jest oficjalna opinia prawna) Najpradopodobniej nie jesteś zarejestrowanym broker-dealerem w SEC, a osoba, która przedstawia inwestorów w zamian za wynagrodzenie może
3. Pod jaki najniżej opodatkowany kod PKD by to podlegało? Z góry pięknie dziękuję za pomoc! ʕʔ


@mirko_anonim: śliski temat, nawet doradca podatkowy za kilkaset złotych za godzinę nie odpowiada na takie pytania. Tylko sugeruje nieśmiało pewne numery PKD i każe wysyłać wniosek o interpretacje.