Wpis z mikrobloga

@FLAC: opinie, że rozwija się wolno, sa raczej sprzed publikacji gpt 3/4, teraz to raczej sa opinie, ze to co miało być w latach trzydziestych już jest. GPT to juz w zasadzie general AI, a to jest raczej szokiem dla zajmujących sie tematyka.
  • Odpowiedz
@nadziej_d: wiesz momentów, kiedy kolejne wynalazki powodowały takie wrażenie, było juz kilka, fakt, ze ten przebija wszystkie poprzednie, ale ja na przykład jestem optymista.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Obruni: tak, GPT dało kopa, ale też dopiero od GPT3. Te wcześniejsze to była taka śmieszna małpka która traciła sens po kilku słowach.

No, a pisząc że "wolno" to mam na myśli z perspektywy takiego laika, janusza który totalnie nie śledzi tematu. Bo nawet jak januszowi pokażesz GPT-4 to coś tam napisze żeby mu opowiedział dowcip. Musisz w tym siedzieć żeby wiedzieć co to potrafi, jakie techniki promptowania użyć, CoT,
  • Odpowiedz
@FLAC: hehe, kiedy opowiadam ludziom o rewolucji w transporcie kosmicznym, to leciutko zdziwieni, bez większego zainteresowania, mówią: taak, no fajnie. Tak już będzie, że znakomita większość już nie nadarza i nawet nie ma zamiaru nadarzać. Co do postepu, to chyba Tomasz Czajka opowiadał, ze powstaje architektura czipow, dedykowana AI, wiec ten wzrost podwójnie wykładniczy jeszcze przyspieszy i to w przyszłym roku, a skoro juz ma jakieś 1/50 możliwości naszego mózgu,
  • Odpowiedz
@Obruni: gdzie w necie mogę znaleźć to info?
ChatGPT
Informacje o tym, jak ośmiornica "karze" rybę za niewłaściwe zachowanie podczas wspólnego polowania, można znaleźć w różnych źródłach naukowych i popularnonaukowych.

Jedno z badań na ten temat zostało opublikowane w "Ecology" w grudniu 2020 roku. Tytuł artykułu to "Intraspecific punishment in an interspecific context: Cleaner fish and octopuses". Możesz go poszukać w internecie, choć być może będzie on dostępny tylko za pośrednictwem płatnej subskrypcji lub przez instytucję z dostępem do artykułów
  • Odpowiedz
GPT to juz w zasadzie general AI,


@Obruni: nie jest. To tylko p-----------e potężny zgadywacz następnych literek. Do General AI potrzebujesz czegoś co się będzie faktycznie uczyć w trakcie, a nie tylko przetwarzać większy kontekst. Potrzebujesz możliwości łączenia z różnymi receptorami i przetwarzania różnych danych, a nie tylko tekst. Skalą da się wiele nadrobić, ale jest możliwe, że boom osłabnie, nieuzasadnione ekonomicznie modele zostaną wyłączone i badania znowu będą trwać
  • Odpowiedz