Wpis z mikrobloga

Będzie to wstęp do dłuższej serii wpisów o moich wnioskach z badań nad Tzarem.

Od czasu kiedy poznałem Tzara moim celem życiowym stało się rozpracowanie go matematycznie.

Staram się dojść do poziomu 100% wygranych, grając z kompem Europejczykami vs pięciu przeciwników też Euro. Gram na poziomie trudnym, bez magicznych przedmiotów/magicznych wrót.

Ogólne wnioski:

- grę zaczynam od w miarę szybkiego naprodukowania kilku rycerzy i eksplorowanie mapy nimi
- z pięciu królestw, których centrum oznaczyłem czarnymi punktami, musisz wybrać 3 do zaatakowania samymi rycerzami, tak żeby pozostałe 2 tworzyły najostrzejszy kąt w trójkącie z twoim królestwem (chodzi o to żeby skanalizować późniejszy atak wroga na zwarty front, bo inaczej wróg cię oflankuje)
- potem pozostałe 2 królestwa zaczną produkować pikinierów, a później magów, dlatego musisz się przygotować do wyprodukowania sobie piechurów oraz kapłanów do niszczenia magów i błogosławienia armii
- potem najlepiej zrobić Gildię Wojowników i odkryć Kulturystykę, Sztukę Wojny, Taktykę
- ważne jest zabezpieczenie jak najwięcej złóż złota

#staregry #tzar #strategie #rts
Pobierz Arboree - Będzie to wstęp do dłuższej serii wpisów o moich wnioskach z badań nad Tzar...
źródło: 2093502938576
  • 47
Nie czaje, jeśli grasz z kompem to ta gra jest banalna:

1) Azjaci
2) Gildia kupców -> owoce morza
3) Gildia magów -> smoki

@mazaken: zapomniałem dodać że ja gram zawsze na surowcach początkowych normalnych (400), gdzie budowanie gildii albo krowy to dalsze etapy rozgrywki. Btw w wersji oryginalnej Azjaci nie mają możliwości robienia krów
@Arboree: tak tak, krowy trzeba zdobyc, tylko Azjatami nie pamietam czy nie trzeba zamku przejac innej rasy. Bo chyba szpiegostawa ani przekupstwa tez nie mają. Tez zawsze startuje z minimum, ale skupiam sie na obronie i surowcach i dojsciy do realizacji planu jak wyżej. Inne strategie wymagaja często rozkminiania transportu, statków.

No ogolnie mowiles, ze chcesz zrobic schemar 100% zwyciestw. Wiec ja tak ro zawsze robilem.
@mazaken: aaaa, dobra, teraz dopiero ogarnąłem, sorry. Nie zdobywasz krów chińczykami, tylko zaczynasz gre arabami i zdobywasz azjatyckiego wiesniaka. Nim stawiasz azjatycką wieżę magów.
@StayAlive: Teraz jakoś nie tak dawno wyszła nawet dwójka, ale nie wypowiem się bo nie grałem. Jeśli chodzi o 1dynkę to był chyba jakiś problem na nowszych systemach z rozdzielczością, ale jak poszukasz to był kiedyś mod gdzieś w necie który to naprawiał.
Sam dobrze wspominam tę grę, można było nawet chyba Polską grać ze stolicą w Krakowie :D
Total War oczywiście przyćmił Knights of Honor, ale biorąc pod uwagę totalny