Wpis z mikrobloga

Jaka książka na was wpłynęła najbardziej
Tylko beż tych z listy 100 wszechczasow przereklamowanych
Jakieś których nie znam
#ksiazki
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GenLufa Lalka Bolesława Prusa, wpłynęła najbardziej, bo jedyna ją przeczytałam w klasie w liceum ( _) po paru pałach z nieznajomości lektur zaczęłam czytać każdą lekturę jaka miała być omawiana, raz facetka będąc pod wrażeniem mojej wiedzy kazała mi zrobić test ze znajomości lektury dla reszty klasy xddd
  • Odpowiedz
@pakoraban: lalkę też przeczytałem aż się dziwię dzisiaj.
Ale porządnie do tego się zabrałem pamiętam codziennie 20minut przed snem to czytałem.
A i tak z kartkówki chyba 3 albo 4 dostałem xd
Miałem zwichrowaną polonistkę stara pannę.
  • Odpowiedz
@GenLufa: Porwanie Baltazara Gąbki
czytałem przeskakując całe rozdziały, bo tak książka była napisana - na zmianę rozdział ze smokiem na zmianę o deszczowcach, jak taki dzban, bo mnie wciągał raz to jeden raz drugi wątek.

Miałem za dzieciaka też z-----y zwyczaj czytać ostatnią stronę każdej książki jaką wziąłem do ręki ()
  • Odpowiedz
mając jakieś 13 lat czytałem Dzieci z Dworca ZO


@mateusz-bogacki: w podobnym wieku czytałem. Poza ogółem fabuły, utkwiło mi w głowie imię Detlef a w liceum mojego kolegę (Polak ale śniady) mianowałem Kasztanem i jest nim do dziś czyli jakieś 30 lat ;)
  • Odpowiedz
@GenLufa:

1.) Bill Bryson - Krótka historia prawie wszystkiego >> zdumiewające jak bardzo świat jest ciekawy przez pryzmat nauki i wielkich odkryć, aż chce się wywalić tv przez okno (mam tu na myśli ogłupiające programy).

2.) Timothy D. Walker - Fińskie dzieci uczą się najlepiej >> niby oczywiste, a jednak nie do końca dla wszystkich sądząc po opiniach w internecie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz