Wpis z mikrobloga

Głosować powinni móc tylko ludzie pracujący i mieszkający w polsce. Bezrobotni i ludzie którzy wyjechali powinni mieć #!$%@? do powiedzenia o polsce.
A to że osadzeni w zakładach karnych no mają prawo głosu to już jest w ogóle żałosne w tym systemie. Jednostki które mają w dupie to państwo i jego prawo mogą decydować o losie kraju którym gardzą, brzmi jak słaby żart.
  • 234
czyli im więcej kasy masz, tym ważniejszy jest twój głos? Nazwiemy to demokracja szlachecka, a ludzi, którzy gromadzą majątek mianem "szlachty". Tytuł tak jak pieniądze będzie dziedziczony, co by dzieci nie były poszkodowane. Spoko pomysł, co nie?


@missioncritical: Patrząc po plusach Polacy nadal nie odróżniają bogactwa od dochodu. Casus przedmówcy dotyczył wysokości łożenia na państwo w podatkach (nie oceniam czy jest słuszny), a nie ile bogactwa posiadasz lub odziedziczyłeś. Możesz mieć
więźniowie są pozbawieni praw wyborczych

Nie, to znaczy nie wszyscy, zależy czy przy wyroku zostały Tobie zabrane takie prawa, ale w aresztach/więzieniach masz normalnie lokale wyborcze.


@sayanek: @Flamaster1231: Dodam jeszcze że typowa frekwencja w tych lokalach przekracza 90%.
Przynajmniej według tego co słyszałem od znajomych z partii.
  • 0
Głosować powinni móc tylko ludzie pracujący i mieszkający w polsce. Bezrobotni i ludzie którzy wyjechali powinni mieć #!$%@? do powiedzenia o polsce.

A to że osadzeni w zakładach karnych no mają prawo głosu to już jest w ogóle żałosne w tym systemie. Jednostki które mają w dupie to państwo i jego prawo mogą decydować o losie kraju którym gardzą, brzmi jak słaby żart.


@Kinda: Ludzie za granicą głosują akurat wyraźnie bardziej
@Kinda: Bezrobotny może głosować właśnie na partię która pomoże ogarniać bezrobocie np. ulepszyć urzędy pracy.

Ale po co, na co to komu?

Bezrobotny nie dość że dostaje kopy w dupę bo państwo mu nie pomaga to miałby jeszcze mieć inne zakazy?

Ale na wojnę to zostanie wysłany, bo przecież masz spełniać rolę obywatela.
  • 1
Dodam jeszcze że typowa frekwencja w tych lokalach przekracza 90%.


@filip8192: Brat kiedyś był w komisji wyborczej w areszcie, wszyscy więźniowie na jedną godzinę przyszli i później 12h siedzenia na zapleczu z tel/pc żeby z nudów nie umrzeć :D Tam jest duża frekwencja ze względu na to że im się nudzi i nie mają innych rzeczy do robienia.
Patrząc po plusach Polacy nadal nie odróżniają bogactwa od dochodu.


@Tytanowy: Odróżniają, nie bój się. To i tak niczego nie zmienia. Nie możesz sobie kupować głosu płaceniem podatków. Państwo to nie skarbiec, w którym udziały kupujesz. To coś znacznie więcej.

Możesz mieć tonę złota w piwnicy i nie płacić prawie wcale podatków.


@Tytanowy: możesz mieć tonę złota w postaci nieruchomości, akcji. Będziesz odprowadzał spore podatki, a niczego nie będziesz produkował.
  • 0
@missioncritical: Nie wiem po co ten protekcjonizm oraz ironizowanie na siłę nic nie wnoszące do dyskusji. Jestem ciekaw jak system podatkowy w Polsce zmusza właścicieli aktywów do ich reinwestowania, jak właśnie przy częstych reinwestycjach dochodzą dodatkowe podatki jak PCC. Pewnie jak będę kiedyś taki zajebisty jak ty to zrozumiem.
Jestem ciekaw jak system podatkowy w Polsce zmusza właścicieli aktywów do ich reinwestowania,


@Tytanowy: nie pisałem o aktywach jako takich. Przecież nikt aktywów po prostu nie trzyma - tylko na nich zarabia. Chyba, że chcesz hipotetycznie zakładać, że ktoś faktycznie ma tonę złota w piwnicy i nic z tym nie robi, to wtedy faktycznie - żre gruz i nie płaci podatków. Nie słyszałem jednak o ludziach majętnych, którzy posiadają tylko aktywa
@missioncritical: Jakby wszyscy mieli prawo głosu, ale moc głosu liczona np. w jego wielokrotności zależała od faktycznie zapłaconych podatków w trakcie ostatniej kadencji. To uważam że to byłoby sensowne.

Jeszcze pod warunkiem że moc głosu nie rosła by liniowo tylko coraz większa wartość wpłaconych podatków by dawała coraz mniejsze wzmocnenienie głosu.
Np. podatki wypłacone z najniższej krajowej to już 2x głos kogoś kto nie płaci podatków. Głos osoby która wpłaca 4x
@Kolarzino

- masz 35 lat i nigdy nie pracowałeś, ani się nie uczysz? A możesz masz 40 lat i w życiu przepracowałeś łącznie 2 lata, bo reszta na bezrobociu lub na czarno? Też nie głosujesz.


A co jesli mieszkasz w regionie o duzym bezrobociu, gdzie jedyna robota to zbieranie smieci z prac interwencyjnych za grosze, albo budowlanka na czarno za 2x tyle, a przy okazji masz rodzine do utrzymania? ( ͡°
  • 0
A co ja mam ci mówić, jak ty wiesz lepiej i sam zacząłęś od argumentu odbierania komuś prawa głosu ze względu na wiek, gdy każdy po trzydziestce wolałby właśnie tobie je odebrać xD


@wstanczyk: Skoro zwróciłAm uwagę na pasek oraz od początku stosowałAm w wypowiedzi żeńskie formy osobowe to proszę przestań zwracać się do mnie jak do mężczyzny, takie zachowanie nie przystoi panom w podeszłym wieku ( ͡º ͜ʖ