Wpis z mikrobloga

@xarcy: Mówisz o Izraelitach? Bo nie wiem. Hamas wymordował osadników na terenach skąd Palestyńczycy zostali wypędzeni. Bardzo często widzę wpisy wykopków o tym, że należy zmienić prawo tak, że można strzelać i zabijać każdego kto wejdzie na teren lub mieszkania nieproszony. No Palestyńczycy zrobili to samo, do czego wykopki chciałyby mieć prawo w Polsce.

Wygląda mi na to, że jesteś kolejną osobą, która myśli, że cała zabawa rozpoczęła się 4 dni
@Damianooo_421: 80 lat po zakończeniu drugiej wojny światowej Żydzi określają inną grupę mianem ludzi-zwierząt. Nie wiem czy to dość niefortunne tłumaczenie z jidisz, czy faktycznie powinni się zastanowić chociaż nad słowami, których używają. Człowiek-zwierzę to mniej czy więcej niż podczłowiek?

Nie czepiam się sensu działań Izraela, tylko martwię się o towarzyszącą temu narrację.
@NaczelnyWoody nikt się nie dziwi ale jak oni sobie to wyobrażają? Wyczyszczą strefę Gazy, będą mieli sami w końcu spokój, a miliony uchodźców zwala się na państwa sąsiadujące a w efekcie pewnie też Europę jak było w 2015 przy wybuchu wojny domowej w Syrii. Wszyscy teraz solidaryzują się z Izraelem ale ten nie przedstawił żadnej alternatywy dla 2mln ludzi którzy są odcięci od wszystkiego w strefie Gazy i zaczną z tamtąd uciekać.
@MeteoRagucci: Coś, co nie uszłoby płazem żadnemu państwu na świecie uchodzi płazem temu narodowo-socjalistycznemu tworowi. -

A Turcja i Kurdowie , Chiny i Ujgurzy, czy dawniej patrząc USA i Wietnam ?
Czystki etniczne przeprowadzane przez bogate silne państwa to standard od dawien dawna. Wszystkim to uchodzi płazem.