Wpis z mikrobloga

#zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow

To będzie już któraś moja partnerka w życiu, która zarzuca mi ze próbuje ja zmienić.
Zastanawiam się czy to rodzaj odbicia piłeczki i mechanizm obronny u tych kobiet czy faktycznie cos ze mną nie tak.

Uważam, ze tak nie jest bo jedyne co robię to zwracam uwagę jak cos mi się nie podoba.
I robię to w spokojnym tonie. np "czy możesz nie używa telefonu jak jesteśmy w restauracji, czy możemy być gotowi 5min szybciej do wyjścia, proszę, spakujmy się dzień prędzej przed wyjazdem" I to nie tak, ze powtarzam to caly czas i zwracam uwagę na każda rzecz.

Nie uważam, ze są to rzeczy które maja na celu zmianę drugiej osoby, raczej jej nawyki i komunikowanie tego co mi przeszkadza. Raczej jestem osoba, która podchodzi do wszystkiego przez pryzmat rozwiazywania problemów.

z drugiej strony dopuszczam myśl, ze mogę sie mylić i faktycznie próbuje wpłynąć na inne osoby, w sposób przekraczający rozumiane normy. Raczej nie miałem zdrowych wzorców za dzieciństwa. Jezykiem jakim posługiwali się moi rodzice był to jezyk manipulacji, oskarżania, zawstydzania i faktycznie były to próby zmiany mnie w taki sposób abym był taka wersja jaka chcą żebym był. I nie koniecznie była to dobra wersja - taka za jaka można uznać dobre wychowanie, a raczej wersja, która sprawiała by im najmniej problemów.

Myślałem, ze byłbym samoświadomy takich zachowan u siebie ale teraz to już nie wiem.
  • 19
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu ja się zawsze pakuje na ostatnia chwilę, jakieś 2-3h przed wyjazdem. lubię zamieszanie i jak się duzo dzieje chociaż wiem, że mogłabym to zrobic wcześniej. wiesz, ze są osoby np. o temperamencie i osobowości choleryka i flegmatyka i tu nie chodzi o żadną samoświadomość? dodatkowo typy osobowości takie jak sangwinik i choleryk wyróżniają się wyższym ilorazem inteligencji w porównaniu do melancholików i flegmatyków. więc nie denerwuj się, pewnie jest inteligentna i
crazykokos - @TeoriaWielkiegoPrzegrywu ja się zawsze pakuje na ostatnia chwilę, jakie...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu a mówisz jej dlaczego nie chcesz by używała telefonu w restauracji, albo nakreślasz dlaczego chcesz byście byli gotowi te 5 min wcześniej? Ludzie często jeśli nie wiedza dlaczego to jest dla Ciebie ważne to to olewaja. I to musisz użyć słów choćby kilka razy dlaczego to dla Ciebie ważne a nie kazać się drugiej stronie domyślać, bo najwidoczniej się nie domyśla skoro dalej robi jak robiła. Poczytaj o dobrej komunikacji z
@Blizz4rd: Raczej tak, nie koniecznie musi byc tak jak ja chce
@Pawery1: No wlasnie tego sie obawiam jak slysze ktorys raz ze probuje kogos zmienic. Choc mam dobre zamiary, wydaje mi sie ze wykonalem duzo pracy zeby nie byc jak rodzice to dopuszczam taka mysl.
@crazykokos: Gdyby zawsze jej udalo sie spakowac na czas to nie zwracalbym na to uwagi. Tylko zdarzylo sie jej spoznic co kosztowalo ja i mnie troche nerwow. Wiec w mojej glowie jest problem, ktory trzeba rozwiazac zeby dobrze sie razem zylo. Wiec zwracam uwage ze wyjdzmy o tej i o tej to bedziemy mieli troche zapasu i na pewno zdarzymy.

@Kitku_Karola: Komunikuje to w taki sposob jak opisujesz. Mowie co
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu wystarczy powiedzieć „musisz używać teraz telefonu?” „Może spakujemy się dzień wcześniej to nie będziemy się pakować na ostatnia chwile”. Nie słuchaj się ludzi z komentarzy bo właśnie przez brak komunikacji w związku mamy potem tyle rozwodów jak jedna osobie nie mówi drugiej co myśli. Trzeba tez pamiętać ze związek to głównie kompromisy. Jeżeli ktoś mówi ze go ustawiasz to najlepiej niech taka osoba będzie sama albo niech sobie kupi kota.
@Kitku_Karola: No stwierdzonego ADHD nie ma. Ale to ten przypadek kompulsywnego lapania za telefon, anxiety, overthinkingu i ogolem neurotycznosci. I tego jestem swiadomy.
Jednak nie o ocene jej zachowania mi chodzi, po prostu jest ktoras osoba, ktora sugeruje ze staram sie zmieniac ludzi. I zastanawiam sie czy to uniwersalny mechanizm obronny na to co mowie czy to ze mna problem. Jednak tak jak zasugerowal mirek wyzej moze podswiadomie wybieram podobne partnerki,
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu: ty tak na poważnie? To jest kobita i co najwyżej to ona może zmienić twoje postępowanie. To nie działa w taki sposób, ze bardzo milusio zwrócisz jej uwagę w oczywistych kwestiach, a ona dojdzie do wniosku, ze masz racje. Prędzej zacznie za pomocą kilofa wykopywać jakieś twoje błędy które w danym momencie nie maja znaczenia XD Wiec albo musisz się pogodzić z tymi rzeczami które według ciebie ona robi złe
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu: a kiedy ja dopiero poznawałeś, to też tak sięgała po tel w czasie rozmowy z tobą? Czy dopiero teraz to się zaczęło?
Z pakowaniem, nie możecie zrobić tak że każde ma swoją walizkę i ty się pakujesz wieczorem poprzedniego dnia i nie interesuje cię kiedy ona się spakuje, po prostu wychodzicie punkt godzina X i na być gotowa
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu często wybieramy tego samego typu partnerów/partnerki dopóki sobie nie uświadomimy schenatu w jakim żyjemy. Te schematy często są kopia naszych rodziców lub jego przeciwieństwem, które i tak kończy się jak kopia xD w sensie ze np. natka zawsze darła się na ojca a on był cichy, wiec wybierasz cicha kobiete i Ty się na nią drzesz, choć często kopiujemy to jak jest czyli Ty cichy ona się drze. To jest mocno
To będzie już któraś moja partnerka w życiu, która zarzuca mi ze próbuje ja zmienić.

jeżeli dużo osób nieznających się zarzuca Ci to samo to prawdopodobnie mają dobry powód do tego. Twój opis tego co niby robisz jest już przefiltrowany z własnej perspektywy i może nie być do końca tym co widzą inni.

czy problem jest po drugiej stronie? to możliwe -> jeżeli masz taki gust do kobiet to istnieje szansa, ze
I robię to w spokojnym tonie. np "czy możesz nie używa telefonu jak jesteśmy w restauracji, czy możemy być gotowi 5min szybciej do wyjścia, proszę, spakujmy się dzień prędzej przed wyjazdem"


@TeoriaWielkiegoPrzegrywu: Gadasz jak matka do dziecka, a do kobiety trzeba mówić: „Zostaw ten telefon!”, „Ubieraj się, bo zaraz wychodzimy!”, „Spakuj się dzień przed!”.