Wpis z mikrobloga

@astrogator ja polecam bo to serwisuje, ale z Immergasa bierz Victrixa Exa, nic innego.

Do tej powierzchni z kotłów małej mocy to bosch albo Buderus, mają modele 15kW ale cena wyższa niż za Immergasa
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman: a na taki mały metraż nie lepszy będzie o mniejszej mocy i modulacji, jak np. Immergas VICTRIX 12xTT (1,9-12kW) albo Bosch Condens GC2300 15kW (2,3-16kW)? Myślę, że będzie mniej się włączał, (taktował), mniejsza moc minimalna to też powinna być lepsza ciągłość pracy plus łatwiej go będzie wyregulować (zwłaszcza, że raczej będę wszystko ustawiał najpierw tylko na rozdzielaczach, nie mam sprzęgieł ani sterowników- sterownik dołożę jęśli manualne ustawienie się nie sprawdzi)
  • Odpowiedz
@astrogator victrixa tt to nie bierz ;)
A o gc2300 pisałem Ci też wcześniej.

Jeśli masz jeden obieg to naturalne że pewnie sprzęgła nie będzie ale ta moc minimalna exy spokojnie nie będzie przeszkadzać, taktowanie w wypadku kondensata nie jest tak energochłonne jak w wypadku kotłów tradycyjnych bo moc startowa to niemal moc minimalna. Dlatego traktuję się to jako marginalne
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman: jeden z użytkowników bardzo poleca mi Broetje serii WHBS (najlepiej w połączeniu ze sterownikiem wifi Auraton 2025- rozdzielacze wtedy na full, a sterownik ma to ogarnąć jednolicie wg najchłodniejszego miejsca w domu). Z tego co mówił ta firma ma przewagę w tym, że komora spalania jest odlewana jako jednolita całość i dają na nią wieloletnią gwarancję. Ten model jest jednak już dwa razy droższy niż Victrix. Masz może jakąś opinie
  • Odpowiedz
@astrogator w ogóle nie mam zdania na temat tych kotłów. W moim regionie to mało popularny sprzęt. Orientowałeś się ile masz serwisów w okolicy?

Bosch na kotły z serii 9000 też daje 10 lat gwarancji na wymiennik ale ten kocioł też kosztuje 2x tyle co exa czy gc2300, jak myślisz dlaczego? ;)
  • Odpowiedz