Wpis z mikrobloga

Siema, długo nic nie wstawiałem, to pochwalę się fajnym zakończeniem bloku treningowego.

Od razu też chciałbym jeszcze raz napisać o siłce Gym El Toro w Sosnowcu (z niej jest filmiki). To najlepsza siłownia na jakiej byłem, od listopada smart gym wyrzuca możliwość korzystania z multisporta, więc pewnie przeniosę się tam na najcięższe treningi. Jeździmy tam razem ze znajomymi, pogadaliśmy z właścicielem i za naszą namową przemeblował siłownię, stworzył nową strefę specjalnie do trójboju i dokupił mnóstwo nowego sprzętu. Aktualnie teraz jest tam 8 twardych gryfów Eleiko, 4 combo racki z czego 3 Eleiko, jeden nowiutki. Nowe komplety obciążenia stalowego i gumowego, nowy podest, 2 squat bary 35mm i 32 mm, 2 texas deadlift bary, są nawet ławki skośne eleiko - ujemna i dodatania oraz ławka eleiko do seal row, do tego porządny belt squat, którego nie widziałem na żadnej innej siłowni. Nie wspominam o rackach hammera, całej dużej salce do MMA i mnóstwie innych rzeczy. Naprawdę warto tam pojechać na trening, ja na pewno najcięższe treninig będę robił tam, jeśli tylko czas pozwoli, bo tak dobrej siłowni z takim pasjonatem właścicielem otwartym na sugestie nie znajdzie się nigdzie indziej. Kto na sugestie kilku trójbojarzy kupiłby sprzęd za dziesiątki tysięcy?

250 kg x 1 martwy ciąg z pauzą - wyrównanie mojego rekordu bez pauzy - na zawodach by nie przeszedł, ale to nie zawody. Muszę się skupić na tym, żeby te kolana wyprostować i potem już ich nie pchać w przód, bo to może być powodem spalenia podejścia na zawodach - chociaż jeszcze mi się to nie zdarzyło.

Wyciskanie leżąc wąsko - 160 kg x 1 ? Tutaj była próba. Było bardzo blisko, ale spoter wziął sztangę - raczej słusznie, ale i tak mnie cieszy ten wynik. 157,5 na pewno bym zrobił, a w lepszy dzień pewnie i to 160 by poszło. To oznacza, że w 6 tygodni dołożyłem 10 kg do wyciskania wąsko, bo maksowałem je też właśnie 6 tygodni temu i zrobiłem jedynie 150 kg. Na pewno też najwię

Przysiadów chwilowo nie robie zwykłych, na sztandze SSB siadam 190 kg z zapasem w tempie oraz z pauzą, ale SSB jest zaskakująco ciężki dla mnie. Pewnie dlatego, że ora mi plecy, a nie nogi, które mam silne.

Ogólnie oranie całego tyłu, prostowników, dwójek się opłaca, co widać po martwym ciągu. Robię ciągi 2x w tygodniu, do tego reverse hyper, wyprosty na ławce rzymskiej i inne ćwiczenia.

#mikrokoksy #silownia #latajacydywan #mirkokoksy
DywanTv - Siema, długo nic nie wstawiałem, to pochwalę się fajnym zakończeniem bloku ...
  • 7
  • Odpowiedz
@DywanTv: Zabrane słusznie, bo poszła w dół więc nawet gdybyś docisnął to i tak by było spalone podejście. Ale wyniki ładne, ile w normalnym benczu idzie?
  • Odpowiedz
  • 1
@bdm_bq: @bdm_bq Czyli jednak ktoś to czyta xD

Na pewno też największym problemem u mnie w wyciskaniu aktualnie jest to, że uciekają mi łopatki, szczególnie lewa. Czuję też dysproporcję siły np. w wiosłowania, ściaganiach jednorącz i muszę się na tym mocno skupić.
  • Odpowiedz
@DywanTv: zazdroszcze tej ławy, ja tez mam problem z lopatkami ogolnie pozycja, wszystkim w zasadzie i lawa ssie pale u mnie a niedlugo debiuty... ( ͡° ʖ̯ ͡°) ile wazysz?
  • Odpowiedz