Wpis z mikrobloga

Mireczki, zamawiał ktoś coś z marstoy.net? Co to za stronka i klocki? Złożyłbym coś, ale budżet mizerny przez budowę domu :D
Ceny śmiesznie małe, ale gdzieś mi się rzuciło w oczy, że ktoś polecał. Macie z tym jakieś doświadczenia?

#lego #legotechnic #chinskiecuda #kiciochpyta
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OlFunkyBastard no weź jeszcze pod uwagę koszty pracy. A najważniejsze moim zdaniem jest to, że lego ma całe laboratorium technologiczne gdzie bada tworzywa, szuka nowych, testuje klocki.

A chińczyk sobie to ukradnie i zrobi z gównoplastiku bez żadnych norm.
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard w kwestii tworzywa nie chodziło mi o trend "eko" bo akurat lego porzucił projekt recyklingu.

Miałem na mysli, że ABS używany przez lego jest bezpieczny i sprawdzony a w tym chińskim może być wszystko.

A wgl lego to jest wielkie wielowymiarowe przedsiębiorstwo, laboratoria, biura projektowe, dział marketingu, logistyka, lego shopy, ekosystem aplikacji, studio filmowe, legolandy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Semigod: Co do materiałów, to mam trochę doświadczenia z chińskimi produktami. Baardzo często jest do dokładnie ten sam materiał, z którego powstają produkty znanych marek, a mniejsza cena wynika z tego, że chińczycy po prostu nie robią do tego żadnych badań i certyfikatów, które potrafią kosztować spore pieniądze. W efekcie, kupując bezpośrednio od nich mamy taniej, a kupując od europejskiego dystrybutora, który chce być legitny i do tego samego produktu
  • Odpowiedz
@Hayabussa ja mam praktyczne doświadczenie z lego na codzień, każdego dnia przez palce mi się przewija ~1000 używanych elementów lego z miksów które kupuję i nieskromnie powiem, że mam 100% skuteczności w wylapywaniu elementów innych marek nawet bez patrzenia czy jest logo.

Trafiają się niekiedy klocki o podobnej gramaturze co lego ale to znikomy procent. Większość jest bardziej krucha i lżejsza. Często są jakieś artefakty z odlewów, klocki albo są za
  • Odpowiedz
  • 0
@MrBeast: No i tak zrobiłem, dziena :) A kojarzysz czy te statusy na tym inhawbricks czy marstoyu są aktualizowane? Bo zapłaciłem 4 dni temu a tam cały czas jest oczekiwanie na płatność.
  • Odpowiedz