Wpis z mikrobloga

@Kamokamo no tak, dlatego napisałem, że jest średni, przy okazji można tam coś zjeść, ale żeby specjalnie tam jechać xddd no to nie

Są jednak lepsze kebaby w Szczecinie
@iwannafreshstart bez żartów to na rapackiego faktycznie jest średniakiem, ale dobrym średniakiem i na duże i tanie porcje, i balans tych rzeczy czynników dobrze wypada.

Zgodzę się po części z kolegą @Don_Kichot , berlin w smaku jest bardzo dobry, jakościowo też stoi nieźle. Najbardziej robią robotę sosy, jest dużo do wyboru (polecam farmerski) są gęste, wyraźne i mega dobre. Niestety jest mały i drogi.

Jakościowo też polecam w onlim w fali wziąć
@Don_Kichot Berlin był dobry kiedyś jak mieli 2-3 lokale. Jak zrobiła się z tego sieciówka to porcje się zmniejszyły i ceny poszły w górę. Jedyne co im trzeba przyjąć to, ze trzymają wysoki standard.
@Don_Kichot Oj mylisz sie albo mało miejscówek odwiedziłeś. Za 30 zł u turasa na moim osiedlu mam 2 razy tyle co za ta cenę w Berlinie. Uwierz, ze kiedyś dawali tam od serca a teraz porcje malutkie. Może i na legitymacje ci się to opłaca.
@Tryggvason: no nie wiem, ja też szczupły jestem - na zwykły głód kebsik z legitka za 17.9 chyba z donerka mi zawsze styka, jak bardzo głodny to ten za 21 chyba duży. A w innych kebsach albo #!$%@? mięso (barrab) albo jakies #!$%@? wszystko obrzydliwe. Wielkość też różnie. Ostatnio jadłem na Wernyhory to był spoko, aczkolwiek donerek mi bardziej leży
. A w innych kebsach albo #!$%@? mięso (barrab)


@Don_Kichot: Rozumiem, że komuś może nie podchodzić wieprzowina do kebsa ale gościu akurat barrab ma mięso najlepsze jakościowe aktualnie ze wszystkich kebabów w Szczecinie, które nawet te kraftowe lecą na gotowcach ze składem w najlepszych okolicach 90% mięsa, albo z historiami jak piri piri xD