Wpis z mikrobloga

Czytam narzekania na posuchę w #it tutaj, i ja chyba zyje w innym it niż tutaj czytam, albo to jakaś seria bajtów xD

W ciągu ostatniego pół roku dosłownie 6 kumpli zmieniło prace na lepiej płatna w przedziałach od 140 do 220/h b2b.

Nie mam pojęcia jak wyglada rynek dla juniora teraz, spodziewam się ze ciężej niż te 6 lat temu, ale dla seniora z dobrym stackiem jest dalej eldorado.

Ofert na CSharp, chmury, czy szeroko pojete data Integration jest od #!$%@? i ciut ciut dalej :v
#programista15k #programista30k
  • 8
@Zoriuszka: 220 zł za c# to jest top topu w Polsce. Przez ostatnie pół roku max 5 takich ofert było na portalach wliczając w to stanowiska jedynie programistów. Ja mam prawie 10 lat expa I praktycznie wszystkie pokemony w cv. Przez ostatnie miesiące od 2 firm dostałem odpowiedź że świetnie mi poszło na rozmowie ale niestety stanowisko zostało zlikwidowane z powodu kryzysu. Masa firm nie zaprosiła mnie nawet na wstępna rozmowę
@WaveCreator: niby tak, ale właśnie wielu ludzi w Javie to nieogary. Ja na ten przykład wirtuozem nie jestem, ale nawet w obecnej robocie mi mówili, że szukali kogoś ogarniętego miesiacami
Przez ostatnie pół roku max 5 takich ofert było na portalach wliczając w to stanowiska jedynie programistów.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Naprawdę przy stawkach 200+ nie można mówić w ogóle o jakichś ofertach na portalach. Przy stawkach 200+ nie ma sensu wrzucać ofert na portalach, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wciągasz jednego typa i on za sobą pociągnie pełno starych kumpli, którym się kontrakt wkrótce kończy... albo czują, że się kończy, więc na