Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować #poznan. Po wizycie w waszym mieście zrozumiałem, czemu Wrocław określa się mianem "ładnego" miasta. Do tej pory mieszkając we wro, było mi smutno, jak przez ostatnie 10 lat to miasto okrutnie zbrzydło. Teraz wiem, z mogło być o wiele gorzej.

Ps. oprócz najgorszego dyżurnego ruchu na pkp, macie też totalnie najgorszą sygnalizację świetlną - kolejna rzecz, która we wro wydawała mi spartaczona do granic możliwości, a Poznań tę granicę rozszerzył.
Pobierz sasik520 - Chciałbym serdecznie podziękować #poznan. Po wizycie w waszym mieście zroz...
źródło: 20231008_171957
  • 9
@came_a_lot: da się, da. Wrocław jest doskonałym przykładem, jak mało czasu trzeba. Wy nas przebijać ie jakością, ale ilością jesteśmy fest do przodu.

@voliereen wrócę i tak. Stary rynek jest spoczko. I PGA macie fajne.
passive aggression


@rojber_w_laczkach: niezbyt mam pojęcie co to ;) mnie generalnie załamuje trend w architekturze ostatnich lat i lubię sobie na nią ponarzekać (bo nic więcej nie mogę z tym zrobić).

Do Wrocławia, w którym mieszkam od dawna, mam ogromny żal za to, co się stało z miastem od ~2012 r. (ostatni średnioudany architektonicznie remont - dworca głównego; sam dworzec wyszedł super, plac przed też ok, ale reszta okolicy to kryminał).
@sasik520: nic mnie nie dotknęło, tylko wyglądało na złośliwość. Ale to prawda, że jesteśmy w tym momencie na osi czasu, kiedy dla przeciętnego turysty Poznań dobrze nie wygląda. xD Po pierwsze największe remonty od II WŚ, po drugie - trwające i rozpoczynające się spore inwestycje w centrum, które sporo zmienią.

Jakby prześledzić dzieje historii to można by wskazać wiele przyczyn, dla których te miasta wyglądają tak jak wyglądają. Od panowania czeskiego