Wpis z mikrobloga

@Kamokamo pierwszy router jest w salonie, który jest na drugim końcu domu. Mam pociągnięty tylko jeden kabel do pokoju, drugiego nie da rady, stąd switch. @matm dzięki za pomoc, tak sobie myślę czy dałoby radę to zrobić z pominięciem switcha i podłączyć po prostu PC do portu LAN w drugim routerze, zda to egzamin?
@PZMK777 zły pomysł z tym samym ssid, lepiej inne i na oddalonym kanale. Przynajmniej będziesz aiwedzidc do czego się łączysz, innaczej klienci będą się trzymać pierwszego ap mimo, że drugi będzie szybszy. Jak miałbyś bardziej zaawansowane ap z kontrolerem, np tplink omada czy unifi to wtedy one same przełączają klientów
@Gooma: Hmm na pewno będzie występował taki problem jeśli telefon u mnie w pokoju potrafi zgubić sieć nadawaną z salonu?
400zł za lepiej działające wifi w pokoju to trochę duża cena, chyba rzeczywiście zrobię dwie sieci i tyle.
@PZMK777 lepiej dwie i osobne, może być tak że będzie się uparcie trzymał gorszej sieci i nie przełączy na lepszą, a mając jedno ssid tego nie zobaczysz. Jest taka appk na Androida, swifi, widzet na pulpit i jednym klikiem podłącza do mocniejszej sieci, no ale ssid musi być inny.