Wpis z mikrobloga

Planuję w ciągu 2 lat kupić mieszkanie. Stać mnie nawet teraz, żeby wziąć je na BK2. Miejscowość to #lodz, czyli nie jakieś wielce perspektywiczne miasto jak #warszawa. Co byście zrobili? Brali teraz czy czekali?

Pytanie do mieszkańców Łodzi. Dostałem pracę w centrum Łodzi. Imprezy i tak dalej niezbyt mnie interesują. Kupować mieszkanie w centrum czy dalej? Jak dalej to gdzie?

Jakie miejsce do trenowania #bjj polecacie?

#nieruchomosci #mieszkania #kiciochpyta

co robić

  • Bierz po same kule 78.1% (57)
  • Poczekaj i później weź po same kule 21.9% (16)

Oddanych głosów: 73

  • 14
  • Odpowiedz
@Tulky: Mieszkanie do mieszkania - to bierz teraz. Co za różnica.

Mieszkam w centrum Łodzi. Jest spoko jeśli czujesz się dobrze w takim otoczeniu :D

Na obrzeżach nie chcialbym mieszkać ze względu na transport. Chyba że jakieś fantastyczne miejsce przy parkach. To bym się zamienił.
  • Odpowiedz
@Tulky Retkinia bądź Widzew. Dwa chyba najlepsze skomunikowane osiedla, oba z dobrymi dworcami, czyli wchodzi LKA. Ja osobiście wolę Widzew, ale to osobista preferencja. Omijać centrum, nie ma parkingów, mało zieleni
  • Odpowiedz
@Tulky: po Łodzi kiepsko się jeździ, a z mpk jeszcze gorzej. Jak znajdziesz jakieś fajne mieszkanie w centrum, blisko biur, to może być spoko opcja. Jak na uboczu, to np Olechów jest przyjemne.
  • Odpowiedz
@Tulky: ja akurat bardziej stawiałbym na Retkinię, Widzew też spoko opcja. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji, bo i tu i tam znajdziesz gorsze lub lepsze miejscówki.
  • Odpowiedz
Retkinia bądź Widzew. Dwa chyba najlepsze skomunikowane osiedla, oba z dobrymi dworcami, czyli wchodzi LKA. Ja osobiście wolę Widzew, ale to osobista preferencja. Omijać centrum, nie ma parkingów, mało zieleni


@assurin: @Tulky też zawsze stawiam na te dwa osiedla tylko ja jestem psychofanem Retkini
  • Odpowiedz
@Tulky: Obrzeża nie, chyba że byś dojeżdzał motocyklem, skuterem albo rowerem elektrycznym. Która dzielnica to mniejszy szczegół, ja bym szukał tam gdzie bliżej jakiegoś parku. Jak byś miał często latać z Warszawy to lepiej coś bliżej dworca. Bliżej starszych domów jednorodzinnych będzie gorsze powietrze zimą.
W kamienicach mieszkania potrafią być tanie jak byś szukał oszczędności.
  • Odpowiedz
@Tulky: Nie pakuj się w kredyty, kup za gotówkę jak cię stać. Ja mieszkania zawsze za gotówkę kupowałem. Raz chciałem wziąć na remont kapitalny kupowanego mieszkania, to zrezygnowałem, taka biurokracja w bankach, wyremontowałem, też za gotówkę, fakt, musiałem przycisnąć pasa na jakiś rok.
  • Odpowiedz