Wpis z mikrobloga

@djtartini1: po prawdzie istnienie tego tworu nie opłaca się Izraelowi ani Palestyńczykom. beneficjentem są wszystkie państwa ościenne oraz hamas. Dla Hamasu to biznes- przemyt, korupcja, granty od zagranicznych „przyjaciół”.

Plan pokojowy z lat 90 zakładał zwrot 95% okupowanych terenów, ale z inspiracji Iranu został zerwany.

Palestyna jest formą nacisku na Izrael, Palestyńczycy są tylko narzędziem.
to Palestańczycy wysiedlali siłą Żydów, strzelali do nich podczas demonstracji i traktowali ich jak gówno


@jazmojegopokoju: no akurat tak xD

Pierwsza wojna izraelsko-arabska wybuchła 15 maja 1948 roku. Na terytorium państwa żydowskiego w Palestynie wkroczyły oddziały wojsk irackich, syryjskich, transjordańskich i libańskich.


W sumie na którykolwiek okres nie spojrzysz to Arabusy atakują i jak dostają #!$%@? to płaczą
Napisałem że UN wyznaczył tereny jak na mapie którą wskazałem po czym muzułmanie zaatakowali żydów i wtedy doszło do zmiany granic.


@masz_fajne_donice: Co nie znaczy, że mogli przesiedlać 2mln uchodźców na cienki pas ziemi i to przez dekady się na nich mści
A strefa gazy to nie konsekwencja strefy okupacyjnej Egiptu? Więc jak to jest wina Izraela, rozwiń, jestem ciekawy po prostu


@Szalom: Strefa Gazy jak i tereny dookoła niej zabrane Palestyńczykom należą obecnie do Izraela i Egipt nie ma nad nimi władzy. Podobnie jak nie ma władzy nad blokadami energii i wody do Strefy Gazy.
@djtartini1: Nigdzie nie napisałem że Egipt ma nad nią władzę. Tylko o tym że to była strefa okupacji egipskiej, który chciał mieć swoje strefy wywierania nacisku na Izrael. Więc nie wiem w czym tu wina Izraela, chyba w tym że nie zmiotło tej strefy już w czasie Wojny Sześciodniowej

Egipt się wycofał lata temu, porozumiał się z Izraelem, ale gorący ziemniak został w rękach Izraela, z ludźmi od pokoleń karmionymi propagandą
Egipt się wycofał lata temu, porozumiał się z Izraelem


@Szalom: Strefa Gazy w obecnym kształcie powstała już po wycofaniu się Egiptu i stłoczeniu Palestyńczyków na wybranym przez Izrael pasie ziemi. Nie mogą fizycznie się rozwijać z takimi brakami i zagęszczeniem ludności. Izrael ma dwie opcje: pozbyć się tych 2 mln ludzi fizycznie lub pomóc im się rozwijać- również poza Strefą i osiedlać się w całym Izraelu. Wybrali po prostu pierwszą opcję,