Wpis z mikrobloga

Autentycznie to jaki ten gość zaliczył upadek przez ostatnie 2 lata to jest nadal dla mnie szok. Piszę to jako były jego sympatyk, który patrzył z nadzieją na młodego ekonomistę i liczył że odmieni oblicze ultrakonserwatywnej Konfederacji na partę mniej skrajną, mniej szurską, bardziej centrową.

- Wywalił z partii najbardziej rigczowych, wolnościowych posłów (Dziambor, Kulesza)
- Ustawił swoje "demokratyczne" prawybory w zasadzie nie wiadomo po co
- Okazało się że bardziej niż wolność to chce wprowadzić katolicki kalifat
- Niby za wolnością słowa, ale nie za zniesieniem karania za obrazę uczuć religijnych
- Mimo że pochodzi z Torunia!!! mówi że nie widzi przypadków uprzywilejowania Kościoła w PL (wywiad u Stanowskiego)
- Nie trzyma ciśnienia, odpala się jak Denis Załęcki i personalnie atakuje swoich rozmówców
- Miał być merytorycznym trzonem Konf - postanowił zostać cymbałem na Tik-Toku, bo liczą się tylko zasięgi
- Zamiast podejścia odebrania socjalu niepracującym chce go zabrać pracującym Ukraińcom. Dla głosów szurów powiela antyukraińskie fejki.
- Nie potrafi się odciąć od prorosyjskiego Korwina, a nawet czasami go usprawiedliwia
- Dzięki swojemu genialnemu wykładowi z 5. Mentzena na lata wyrzucił się poza nawias normalnej debaty i odrzucił wszystkich potencjalnych ekspertów, ludzi znanych, wykształconych od siebie, bo nikt normalny nie chce być z tymi poglądami kojarzony. Nie ważne czy Mentzen faktycznie tak myśli, czy to był tylko wyborczy spin.
- Przegrał debatę z Petru, który uchodził w jego środowisku za pośmiewisko
- Typ wali po 5 browarów dzień w dzień na spotkaniach z wyborcami. Niektóre nawet zeruje na hejnał pod okrzyki widowni.

#polityka #wybory #konfederacja #bekazkonfederacji #mentzen
Pobierz Amatorro - Autentycznie to jaki ten gość zaliczył upadek przez ostatnie 2 lata to jes...
źródło: 2023-10-07_09h22_32
  • 47
to sprawa związków partnerskich jest tak klarowna że bardziej się nie da.


@Amatorro: z tym się zgadzam, natomiast:

można bronić zakazu aborcji nadal nazywając się wolnościowcem, bo argumenty etyczne w ocenie nowego życia są w pewnym stopniu zasadne,


@Amatorro: już tak niezbyt. Też kiedyś byłem po tej Twojej stronie, ale jednak przeskoczyłem ten trudny temat troszeczkę patrząc szerzej na ten problem.
Jest on trudny, bo automatycznie włącza się religijność
@smallboobslover: Jestem za liberalizacją dostępu do aborcji. Chodziło tylko o to, że rozumiem że można argumentować że "aborcja na życzenie" nie jest postulatem wolnościowym.

Wiadomo, sprawa skomplikowana, wielowątkowa i najlepiej imo w referendum zdecydować, bo każdy polityk niezależnie od tego czy od edukacji, gospodarki, spraw zagranicznych to dostaje od naszych asów dziennikarskich na dzień dobry tym polaryzującym tematem w ryj. Raz na zawsze by wypadało ten temat zakończyć, uregulować według woli
@Amatorro:
Jak jako były zwolennik UPR też stawiałem jako takie nadzieję na młodego że 2 lata temu. Dziś mi się rzygać chce jakim zrobił się zerem i populistą pod mentalnych 18-latkow i ludzi pokroju Dzikiego.